Соціум

Лісівники зобов’язання виконали

Виїзне засідання колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося в Ізяславі, на базі місцевого лісгоспу.

Виїзне засідання колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося в Ізяславі, на базі місцевого лісгоспу.

Директор Ізяславського лісгоспу Петро Курельчук познайомив учасників зібрання з особливостями вирощування лісових та декоративних культур у розсаднику, який є чи не найкращим в управлінні. Присутні оглянули реконструйовану теплицю, де облаштовано штучне зрошення, побували в автогаражі, майстернях. В урочищі Бабина гора Михельського лісництва оглянули культури дуба звичайного і модрини європейської, а також нову зону відпочинку. Дбайливі господарі обладнали її столами, навісами, проклали доріжки, влаштували місця для приготування їжі на вогні, заасфальтували стоянку для автомобілів. “Такі куточки для відпочинку людей облаштовані в кожному лісгоспі. Завдання на наступний рік — відкрити ще дев’ять рекреаційних зон”, — поставив завдання перед директорами лісгоспів Віталій Лісовий, начальник управління лісового та мисливського господарства. Учасники колегії побували на будівництві лісової дороги в Лютарському лісництві, знайомилися з роботою нижнього складу і цеху переробки деревини. Зацікавила система опалення приміщень та сушки деревини. Ізяславці встановили сучасні котли, які працюють на тирсі й відходах деревини. Завдяки новинці відмовились від газу, досягли економії електроенергії.

На пленарному засіданні виїзної колегії лісівники області говорили про фінансово-господарську діяльність лісомисливських господарств Хмельниччини за дев’ять місяців цього року та поточні завдання, які треба виконати. Результати роботи радують: всі підприємства управління виконали планові показники. На землях держлісфонду при завданні 876 га заліснили 993 гектари, доповнили 700 гектарів лісових культур, засіяли 8,6 гектара лісових розсадників, залишили під природне поновлення 216 гектарів лісосмуг. Справилися також із завданням з посадки лісу на землях, непридатних для сільського господарства. Загалом якісно і своєчасно здійснили роботи з лісовідновлення, лісорозведення та природного поновлення на площі 1209 гектарів (111% плану). Ліквідної деревини заготовлено 322 тисячі кубометрів (102% рівня відповідного періоду минулого року). Вартість одного знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла за звітний період майже на 100 грн. і склала 402 грн. (при середній 351 грн.). Це один із найкращих показників у галузі. Обсяг реалізації продукції збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року майже на 30 млн. грн (+25%) і склав на 1 жовтня ц.р. 133 млн. грн. У розрахунку на одного працюючого реалізація продукції (продуктивність) збільшилась майже на 19 тис. грн (+36%) і склала за звітний період цього року 71 тис. грн. Майже 31 млн. грн., отриманих від реалізації круглого лісу і продукції первинної переробки деревини, спрямовано на ведення лісогосподарського виробництва. Відрадно, що з державного бюджету витрачено лише 5,2 млн. грн. асигнувань, які складають 17% загальних витрат. Рівень середньомісячної заробітної плати постійно зростає і складає за 9 місяців поточного року 2581 грн., що на 577 грн (+29%) більше, ніж було за відповідний період минулого року. Чистий прибуток склав 924 тис. грн. (699 тис. грн за відповідний період минулого року). За звітний період у бюджети всіх рівнів внесено понад 14 млн. грн, що на 1,4 млн. грн. більше, ніж у відповідний період минулого року. Єдиного соціального внеску перераховано понад 17 млн. грн., що майже на 5 млн. грн. більше, ніж минулоріч.

У ході пленарного засідання оголошено результати трудового суперництва за дев’ять місяців. Перше місце і перехідний прапор присуджено колективу ДП “Ізяславський лісгосп”. На другому місці — лісівники зі Славути, треті — шепетівчани.

Учасники зібрання зосередили увагу на раціональному використанні лісосировинних та енергетичних ресурсів, будівництві лісових доріг, ефективному веденні господарювання. У роботі колегії взяли участь також керівники Ізяславщини.

Вл. інф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *