Соціум

Вадим Подрушняк: “Мікс-файт — не бої без правил, а за правилами…”

Останнім часом великої популярності в світі, й Україна не виняток, набувають змішані види єдиноборств. Їх історія сягає сивої давнини, коли, починаючи з 648 року до нашої ери, до програми древніх Олімпійських ігор включили панкратіон. Як старий вид спорту отримав нове сучасне дихання, ми вирішили поцікавитись у голови обласного осередку Ліги змішаних єдиноборств України Вадима Подрушняка.

Останнім часом великої популярності в світі, й Україна не виняток, набувають змішані види єдиноборств. Їх історія сягає сивої давнини, коли, починаючи з 648 року до нашої ери, до програми древніх Олімпійських ігор включили панкратіон. Як старий вид спорту отримав нове сучасне дихання, ми вирішили поцікавитись у голови обласного осередку Ліги змішаних єдиноборств України Вадима Подрушняка.

— Пане Вадиме, яку країну вважають батьківщиною змішаних видів єдиноборств?
— Перший турнір із цього виду спорту відбувся у США в 1993 році. Називався він Ultimate Fighting Championship (UFC) — абсолютний бійцівський чемпіонат, який і вважається офіційним днем народження змішаних видів єдиноборств. Спочатку UFC проводився більше як шоу, аніж спортивне видовище. Ініціатори хотіли зібрати представників різних бойових мистецтв, включаючи олімпійські, і провести кілька турнірів. Але вже після перших трансляцій вони стають шалено популярними не лише серед американців, але й за кордоном. UFC досі залишається одним з основних світових чемпіонатів зі змішаного стилю, який проводиться у США по кілька разів у рік.

— Як історія розвивалася далі?
— У 1997-ому з’являється організація Pride Fighting Championship (Бійцівський чемпіонат “Прайд”). Тоді ж змішані єдиноборства стали називати ще мікс-файтом. Серед росіян одним із перших на престижних міжнародних змаганнях з мікс-файту виступив Олег Тактаров (нині дуже популярний в Голівуді актор). Серед українців на зламі століть з’являються такі видатні бійці, як харків’янин Ігор Вовчанчин та луганчанин Федір Ємельяненко. Останній входить до топ-сотні найвпливовіших спортсменів світу і має титул кращого бійця змішаних видів єдиноборств усіх часів. Зараз українець виступає під прапорами російської M-1 Global.

— Часто мікс-файт ще називають боями без правил.
— Як тільки змішані єдиноборства зародилися, то спортсмени справді мали мінімум обмежень. Але тепер під час поєдинків встановлено обмеження: не можна кусатися, бити в пах, горло, потилицю, хребет, тикати в очі, робити захват та маніпулювати малими суглобами (наприклад, пальцями рук), заборонені атаки пальцями незахищених місць, наприклад, вух, рота, ніздрів. В Україні вето наклали й на удари ногами лежачого суперника, а також удари ліктями в голову.
За останні 18 років у мікс-файті було зафіксовано всього чотири випадки, коли через травми спортсмени помирали. Для порівняння: у боксі за цей же відрізок загинула 71 людина.
Мікс-файт хоч і жорсткий вид спорту, але приваблює не лише чоловіків, а й представниць чарівної статі. Жіночі поєдинки дуже популярні в Японії та США, поступово входять у моду в Росії. В Україні також уже практикувалися бої за участю слабкої половини людства.

— Наскільки мікс-файт розвинений в Україні і Хмельниччині зокрема?
— Ним опікується Ліга змішаних єдиноборств Mix Fight M-1 Ukraine. Очолює її наш земляк, відомий спортсмен, тренер та спортивний менеджер Дмитро Христюк. Хмельниччина, яка має славні традиції та потужний потенціал у бойових мистецтвах, також не залишилась осторонь розвитку та популяризації мікс-файту. Тому і в нас відкрився обласний осередок з цього виду спорту. Наразі в регіоні поки що працюють лише три секції зі змішаних єдиноборств: у Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Хмельницькому. Нещодавно наші спортсмени виступали на першому чемпіонаті України з мікс-файту. На ньому збірна області посіла друге командне місце, пропустивши вперед лише киян.

— Минулими вихідними наші бійці взяли участь у ще одних змаганнях — матчевій зустрічі.
— Турнір організовували миколаївські колеги, він відбувався у миколаївському нічному клубі “Ілюзіон”. До програми, окрім шести поєдинків, входили виступи зірок української естради, танцювальних та спортивних показових колективів і, звісно, уже традиційний для шоу-програм мікс-файту конкурс “Ring Girls”.

Із шести боїв наші спортсмени виграли два: перемогу святкували у ваговій категорії до 70 кг Костянтин Агапов та до 76 кг Віталій Добровольський (на фото зверху). Обоє хлопців майстри спорту, чемпіони України, володарі кубка України з бойового самбо.

Дмитро Криштальов (до 65 кг), Михайло Білівський (до 84 кг), Андрій Жидецький (до 93 кг) та Вадим Нікулін (понад 93 кг) поступилися господарям рингу. Тому результат матчевої зустрічі — 4:2 на користь миколаївчан.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *