Соціум

СЗОШ №1 перетнула півстолітній рубіж

День народження, яке навчальний заклад відсвяткував минулої п’ятниці, зібрав старих і нових друзів, колег, учнів та їх батьків. Всіх гостей біля входу зустрічала трохи схвильована директорка Алла Кіящук, а також вбрані по-святковому — у форму та білі фартушки дівчата. Вони й проводжали гостей на ювілей до актової зали, де відбулось офіційне, але по-сімейному тепле дійство.

День народження, яке навчальний заклад відсвяткував минулої п’ятниці, зібрав старих і нових друзів, колег, учнів та їх батьків. Всіх гостей біля входу зустрічала трохи схвильована директорка Алла Кіящук, а також вбрані по-святковому — у форму та білі фартушки дівчата. Вони й проводжали гостей на ювілей до актової зали, де відбулось офіційне, але по-сімейному тепле дійство.

За майже тригодинне святкування численному колективу ювілярки довелося вислухати не одну промову. Серед тих, хто завітав розділити радість ювілею, був заступник міського голови Григорій Давиденко, який, окрім теплих словесних епітетів, не забув і про подарунок. Щоправда, він не став несподіванкою, бо попередньо Григорій Михайлович поцікавився, чого бракує шкільній родині. Тому тепер комп’ютерний клас поповнився новеньким ноутбуком (на фото). Начальник обласного управління освіти і науки Віктор Очеретянко також прийшов не з порожніми руками: букетом квітів та електронними книгами, без яких не обходиться жоден сучасний навчальний заклад. Обидва представники влади виконали ще одну важливу місію: вручили грамоти кращим вчителям. Серед нагороджених були педагоги, які пропрацювали в школі 20-30 років!

На святі згадали трохи й історію ювілярки. Розпочалася вона в далекому 1921 році. Тоді в приміщенні колишнього Олексіївського реального училища (тепер будинок міської ради) було відкрито школу №1. В перші десятиліття своєї роботи їй довелося пережити багато трагічних моментів. Не оминули школу репресії: в 1938 році директора, майже всіх вчителів та навіть технічний персонал заарештували як ворогів народу. Потім були не менш буремні воєнні та повоєнні роки. Одразу після Великої Вітчизняної війни школа отримала новий статус — стала жіночою, а в 1955 році — політехнічною. Знаменним для навчального закладу був і 1961 рік: тоді зі старого приміщення на вул. Кірова (тепер Володимирська) він переїхав у нове — на вул. Примакова, 2, де й знаходиться тепер. Новосілля стало відліком нової історії.

У середині сімдесятих у школі з’являється клуб інтернаціональної дружби, завдяки якому зав’язуються тісні відносини зі школами в Росії, Литві, Білорусії, Німеччині, Чехословаччині та Польщі. Колектив СЗОШ №1 стояв біля витоків комітету поріднених міст. Тепер учнівський та педагогічний колективи мають нагоду обмінюватися досвідом, ближче пізнавати культуру, традиції інших країн завдяки спілкуванню зі своїми однолітками та колегами з Модесто (США), Нагано (Японія), Манісеса (Іспанія), Оверно (Франція). З 1994 року школа співпрацює з Корпусом Миру США. З того ж часу діти постійно беруть участь у конкурсі “FLEX”, завдяки якому щороку кілька хмельницьких школярів отримують можливість рік навчатись у США. В останні роки міжнародне співробітництво школи дістало новий поштовх. Встановлено партнерські зв’язки зі школою міста Кармель (Ізраїль). Наша делегація двічі побувала в ізраїльських колег, вони також навідувалися в Хмельницький.

“Щоб переказати всю нашу історію, певно, не вистачить книги. За цих півстоліття школа дала путівки в життя майже 3600 хмельничанам. За останні десять років 248 наших випускників були нагороджені золотими і срібними медалями, 217 стали призерами міських предметних олімпіад, 57 — обласних, а 22 — перемогли на всеукраїнському рівні. Нам є ким пишатися. Звісно, що головна заслуга в цьому педагогічного колективу, який не втомлюється шукати нові підходи до виховання молодого покоління, але разом із тим пам’ятає про багаторічні традиції”, — каже директор Алла Кіящук.

У СЗОШ №1 справді надають якісну освіту. Чимало хмельничан хочуть, аби їх діти навчалися та виховувалися саме тут. І, не зважаючи на нестабільну демографічну ситуацію, коли в деяких школах недобір учнів, іменинниця від охочих тут навчатися не має відбою. Головна родзинка закладу в тому, що вивчення англійської починається з першого класу. До речі, статус спеціалізованої з поглибленим вивченням саме цієї іноземної мови вона отримала ще в 60-х роках минулого століття. Також тут можна освоювати німецьку з п’ятого класу, а іспанську, польську, російську та французьку — факультативно.

Наш кор.
Фото Дмитра Свідерського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *