Як виконує передвиборчі обіцянки організація політичної сили, котра отримала довіру від виборців і прийшла до влади? Які взаємостосунки між фракціями різних партій у міській владі? Чи контролює парторганізація діяльність своїх депутатів і посадовців — висуванців від партії? Про це та інше наша розмова з депутатом міської ради, головою міської організації Партії регіонів Анатолієм Собком.
Як виконує передвиборчі обіцянки організація політичної сили, котра отримала довіру від виборців і прийшла до влади? Які взаємостосунки між фракціями різних партій у міській владі? Чи контролює парторганізація діяльність своїх депутатів і посадовців — висуванців від партії? Про це та інше наша розмова з депутатом міської ради, головою міської організації Партії регіонів Анатолієм Собком.
— Анатолію Івановичу, свого часу лідер однієї з провідних політичних партій України заявив, що місцеві партосередки не повинні перейматися комунальними проблемами, а відстоювати на місцях політичну лінію своєї партії. Як це розуміють хмельницькі регіонали?
— Ми якраз протилежної думки. Люди, які нас обрали до міської ради, довірили нам і свої проблеми, а вирішити їх можна лише або у співпраці з владними структурами та комунальними підприємствами, або власними зусиллями. Так діє фракція Партії регіонів у міській раді. На жаль, через брак коштів у міському бюджеті реалізацію звернень і доручень виборців доводиться часто брати на себе. Наприклад, щоб збудувати й облаштувати дитячий майданчик “Іскорка” у мікрорайоні Дубове, особисто мені довелося витратити 40 тисяч гривень. До кінця року для Будинку маляти “Березіка” маємо також збудувати спортивно-ігровий майданчик — якщо дозволить погода. Якщо ні, то завершимо цю справу в першому кварталі наступного року. Для 110 діточок це буде корисний і потрібний об’єкт. Мало хто знає, що моя колега Оксана Кольгофер взяла на себе забезпечення взуттям дитячого будинку. Наші депутати активно вирішують і соціальні питання конкретних людей: допомагають матеріально інвалідам та ветеранам, сприяють їх лікуванню в медичних закладах. Вважаємо це своїм партійним і політичним обов’язком: працювати серед людей і для людей. Такою є політична лінія Партії регіонів. На жаль, бувають і прикрі випадки. Так, наприклад, разом з керівниками управління житлово-комунального господарства я обіцяв мешканцям з вулиці Козацької, 60 побудувати спортмайданчик. Але з бюджету для цього на виборчий округ необхідних 60 тисяч гривень не вистачило. Доведеться чекати і пояснювати людям, що не всі їхні доручення можна виконати вчасно. Втім, це єдине доручення моїх виборців, яке не вдалося поки що виконати. Але воно обов’язково буде виконане.
— Чи здійснює контроль ваша парторганізація за діяльністю депутатів у міській раді та посадовцями-регіоналами? Колись, за часів СРСР, такий контроль з боку КПРС був жорсткий і системний…
— Цього у нас поки що немає, хоча депутатські завдання фракції ми регулярно обговорюємо. Спільно відпрацьовуємо наші ініціативи, які виносяться на сесії міської ради. Щодо посадовця, то він у міській владі лише один — заступник міського голови Анатолій Лаврентій. Але його діяльність контролює сам міський голова. Хочу сказати, що, коли нам, регіоналам, хтось докоряє за якісь негаразди на міському рівні, то варто пам’ятати, що влада в місті належить безпосередньо БЮТ-“Батьківщині”, яка виграла минулі вибори і сформувала владну команду. Мені, наприклад, незрозуміло чим займається численний штат департаменту економіки і управління економіки та промисловості разом з відповідним їхнім куратором — заступником міського голови. Яким чином ці структури впливають на роботу міських підприємств, на стан міської економіки?
— Взаємовідносини з фракціями інших політичних сил ви вважаєте нормальними? Чи є якісь протиріччя або конфлікти?
— Наша організація вважає, що органи місцевого самоврядування, яким є міська рада, не повинні бути політизованими, брати на себе функції партійних штабів. Депутати мають вирішувати конкретні комунальні, соціальні, побутові проблеми міської громади, у нас повинна бути одна мета — благополуччя мешканців у нинішніх реальних умовах. В основному, міська рада цього дотримується, хоча не всі фракції та депутатські групи цю позицію підтримують. Вважаю, що представники ВО “Свобода”, навпаки, намагаються політизувати роботу міської ради постійними політичними заявами, як правило, загальноукраїнського рівня. Розумію, що це робиться задля власної розкрутки як піар-кампанія, але ж у депутати нас усіх обирали не для цього. Тим більше, не для роз’єднання суспільства і нагнітання політичних пристрастей. Інколи дивують і колеги з БЮТ, зокрема останнім часом у зв’язку з подіями навколо Юлії Тимошенко. Одна справа, коли гучні заяви щодо цього робляться на партійних зібраннях чи у парламенті, та інша, коли у цей процес втягуються органи місцевого самоврядування, у яких зовсім інші завдання та повноваження.
Обурюють і провокації щодо політичних опонентів, до яких вдаються наші свободівці. Про мене, наприклад, розповсюдили листівку, ніби я, користуючись депутатським мандатом і членством у Партії регіонів, отримав на ім’я свого брата земельну ділянку в Ружичній. По-перше, ніякого брата у мене немає, а по-друге, ніякої земельної ділянки в Ружичній я не отримував і не добивався цього. Все, що маю, заробив своїм підприємством, яке створив власними силами і яке працює чесно та відкрито. Викривати треба інших: хто тримає підпільне казино, торгує землею, ухиляється від податків, протежує родичам, спекулює на підрядах.
Парадокс, коли наша фракція виступила за відміну продовження оренди власнику дитячого кафе на вулиці Хотовицького, де не зареєстровано жодного (!) працівника і де торгують алкогольними напоями, на його захист виступили деякі депутати від БЮТ-“Батьківщина”, які уособлюють владу в місті! За власної ініціативи наша фракція вивчала роботу ХКП “Електротранс” — паралельно з призначеною депутатською комісією. Думаю, саме наші висновки щодо фінансової складової діяльності стали вирішальними для зміни керівництва цього підприємства.
— Отже, варто чекати нових ініціатив від вашої фракції?
— Найближчим часом ініціюватимемо депутатський контроль за роботою управлінь, відділів та комунальних підприємств, яким доручено освоювати кошти міського бюджету на виконання доручень виборців. Маємо з’ясувати, що туди “втікає” і що звідти “витікає”: яка фактична ціна та якість використаних матеріалів, як обиралися виконавці робіт, якою була їхня мотивація тощо. До речі, такий контроль обов’язково має здійснюватись щодо будівництва другої черги Чернелівського водогону.
— Тобто нинішня активність вашої фракції у міській раді може свідчити про пожвавлення діяльності й усієї міської організації Партії регіонів?
— Скажу лише одне: до нас нині йдуть люди, зокрема багато молоді. Останнім часом прийняли до своїх лав 80 нових членів. Думаю, до кінця року організація суттєво зросте чисельно. Принаймні активно працюємо в молодіжному сере-довищі, де разом з управлінням молоді та спорту організуємо і проводимо різноманітні спортивні заходи. Маємо відірвати молодих людей від вулиці, алкоголю і цигарки, довести переваги здорового способу життя.
Розмовляв Володимир Разуваєв