Сталося це 19 жовтня на залізничній станції “Полонне”. Вночі один з її працівників, відчувши у повітрі різкий запах аміаку, викликав рятувальників.
Сталося це 19 жовтня на залізничній станції “Полонне”. Вночі один з її працівників, відчувши у повітрі різкий запах аміаку, викликав рятувальників.
На території складу зберігання паливно-мастильних матеріалів потекла цистерна з аміачною водою. Корозія роз’їла металеву ємність, через що рідина потрапила в навколишнє середовище.
“На щастя, концентрація аміаку в воді була невеликою — 18%. Шкоди ні людям, ні природі завдано не було. Речовину з несправної цистерни перекачали в цілу і відповідні служби з’ясовують, хто її власники і чи мають вони всі необхідні дозволи на її використання”,— коментує ситуацію начальник прес-служби обласного управління МНС Андрій Козак.
Як повідомили нам в обласній державній екологічній інспекції, за попередньою інформацією, три цистерни концентрованого аміаку належать ТОВ “Агролєв і К”. Підприємство розбавляє конденсат водою у ємностях та продає сільськогосподарським фірмам. “Поки що директор підприємства, юридична адреса якого зареєстрована в Києві, не надав нам жодних дозвільних документів на експлуатацію цієї речовини. Якщо їх не буде, то власника фірми чекає адміністративне покарання: штраф у розмірі трохи більше двох сотень гривень”, — каже начальник відділу оперативного міжрайонного екологічного контролю в області Олександр Саєнко. Фахівець пояснив, що остаточно оцінити завдану довкіллю шкоду можна буде лише після проведення лабораторної експертизи. Але, зважаючи на те, що в сільському господарстві для підживлення ґрунту дуже часто використовують добрива на аміачній основі, то забруднення, навіть, якщо і буде, все ж незначне.
Ольга Цимбалюк