Нещодавно в Хмельницькому відбулися обласні змагання з боулдерингу (один із видів скелелазіння) для тих, хто лише починає свій шлях у скелелазінні. Участь у них взяли два десятки спортсменів 10-16 років не лише з нашого обласного центру, а й гості з Кам’янця-Подільського та Чернівців.
Нещодавно в Хмельницькому відбулися обласні змагання з боулдерингу (один із видів скелелазіння) для тих, хто лише починає свій шлях у скелелазінні. Участь у них взяли два десятки спортсменів 10-16 років не лише з нашого обласного центру, а й гості з Кам’янця-Подільського та Чернівців.
Змагання проходили на базі єдиного в місті скеледрому “FB”. Його директор Юрій Пузанков каже, що це перший турнір, який вони провели в стінах клубу з початку осені.
“Учасників було небагато, тому змагання більше нагадували рядові тренування. Хоча, звичайно, відчувалася підвищена мотивація і бажання дітей показати свої максимальні фізичні можливості, техніку. Вони отримали гарну нагоду подивитися та повчитися одне в одного, щось перейняти, щось показати”, — розповідає він.
Змагалися учасники в трьох вікових групах: 10-12, 13-14 та 15-17 років. Для перевірки своїх спортивних кондицій їм було запропоновано 19 трас різної складності: від найпростіших до найскладніших. На те, щоб їх здолати, юні спортсмени мали три години. Сильніших визначали за кількістю пройдених маршрутів та числом кращих спроб: якщо перешкода давалася з першого разу, то спортсмен отримував максимальну кількість балів, якщо ж з другої, третьої і т.д., то судді нараховували менше очок.
Найкраще серед наймолодших учасників змагання з цим впоралися Наталя Мевшук та Андрій Філіпчук, у середній віковій групі — Анна Анцут і Валентин Ситюк. Серед найстарших лаври переможців дісталися Тані Сорокаліт та Максиму Балинцю (на фото). Майже всі чемпіони — хмельничани, лише Андрій Філіпчук представив Кам’янець-Подільський.
Новоспечений чемпіон Максим Балинець розповідає, що боулдерингом захопився два роки тому. “У школі побачив оголошення, що проводиться набір у скелелазну секцію. Вирішив дізнатися і спробувати, що ж це таке. Перше пробне заняття залишило купу вражень, тому в зал став приходити регулярно, — пригадує хлопець. — Трохи згодом почалося найцікавіше — виїзди на скелі в кам’янець-подільський каньйон, які тепер є невід’ємною частиною тренувального процесу. Також цього року пощастило двічі: навесні та на початку осені провести збори в Криму”.
Окрім тренувань, Максим вже має непоганий досвід виступів на змаганнях. Хлопець не один раз був призером міських першостей, а також чемпіонатів обласного рівня. “Сьогодні лазилося трохи важкувато. Деякі маршрути не давалися з першого разу і, щоб їх подолати, довелося робити кілька спроб”, — зізнається він.
Інша чемпіонка цієї ж вікової групи Тетяна Сорокаліт у боулдерингу лише сім місяців. У зал її привели друзі, тому тепер дівчині доводиться знаходити час на два види спорту: спортивний туризм та скелелазіння, які, її на думку, чудово доповнюють одне одного.
“Досі свої скелелазні навички перевіряла лише на тренуваннях, тому ці змагання стали для мене дебютними. Звичайно, що все вдалося, як хотілося, але результатом все ж задоволена”, — ділиться дівчина враженнями від чемпіонату.
Окрім морально насолоди, переможці отримали призи від спонсорів — туристичного магазину “Обойди мир”: одним вручили по упаковці магнезії, іншим — по карабіну.
6 листопада на базі хмельницького скеледрому відбудеться закритий кубок міста з боулдерингу серед дорослих.
Ольга Цимбалюк
Фото з сайту alpin.km.ua