ТОВ “Будівельний Альянс Груп” — одна з небагатьох будівельних компаній, що має беззаперечний авторитет не тільки у нашому місті, а й в області. Випереджаючи інших за кількістю зданих об’єктів, має імідж надійного партнера та якісного забудовника. Тож до тих помітних змін, які поступово відбуваються в обличчі нашого Хмельницького, має безпосереднє відношення. Наша розмова з генеральним директором компанії Іваном КРУТИЛКОМ.
ТОВ “Будівельний Альянс Груп” — одна з небагатьох будівельних компаній, що має беззаперечний авторитет не тільки у нашому місті, а й в області. Випереджаючи інших за кількістю зданих об’єктів, має імідж надійного партнера та якісного забудовника. Тож до тих помітних змін, які поступово відбуваються в обличчі нашого Хмельницького, має безпосереднє відношення. Наша розмова з генеральним директором компанії Іваном КРУТИЛКОМ.
— Іване Лукичу, чи вважаєте Хмельницький своїм містом?
— Чи можу я вважати не своїм місто, яке мене прийняло, дало змогу реалізуватися, де живуть найближчі мені люди, моя родина?! Я живу в Хмельницькому понад 20 років. Це — мій дім, моя маленька батьківщина. Тут, після закінчення вузу, я почав свою трудову біографію і 12 літ пропрацював у проектному інституті. Потім я організував приватну будівельну структуру і вже 10 років обіймаю посаду генерального директора. За все моє життя — це друга моя робота і я почуваюся щасливим, бо роблю те, що добре вмію і що потрібне людям.
— Можете сказати, скільки збудували об’єктів?
— Ніколи не рахував, але, думаю, що з участю ТОВ “Будівельний Альянс Груп” уже запроектовано і збудовано більше 100 різних об’єктів. Зрештою, не це головне. Основне — будувати якісно. Ми це правило сповідуємо постійно і на жодному з об’єктів не економили, аби якнайбільше заробити. У нас інша мета: ми стараємося будувати добротно, аби клієнт був задоволений, аби не соромно було дивитись йому у вічі через п’ять, десять і більше років.
— Кажуть, будівельники кожну свою будову вважають мало не дитиною…
— Воно й справді так, адже будувати — дуже відповідальна справа. Для сторонніх процес народження новобудови залишається майже непомітним, а для будівельників кожен наступний крок має бути виваженим. Я не маю на увазі тільки сам процес будівництва. Однозначно, його треба строго витримати відповідно до всіх документів та норм. А маю на увазі стратегію забудовника, яка повинна йти в ногу з часом.
— Що в цьому плані можете сказати про наше місто?
— Думаю, Хмельницький справді народжений, аби багато в чому йти попереду інших. А пояснити це можна просто: змінилася ментальність людей і місто стало швидко розбудовуватися, випереджаючи сусідів. Влада міста прийняла ряд важливих документів, випередивши навіть державне законодавство. Маємо тепер генеральний план забудови та місцеві правила забудови, зорієнтовані на багаторічну перспективу. З цими документами уникнемо будівельного хаосу, місто розвиватиметься як справжнє європейське.
— Невже не маєте зауважень до того, як місто розбудовується?
— Звичайно, маю. Вважаю, повинна бути загальна концепція того, яка забудова потрібна в центрі міста: висотна чи невисотна (адже більшість за кордоном від цього відмовляються) або ж краще зберегти стару забудову? Треба прискіпливіше ставитись до оформлення фасадів житлових будинків та будов іншого призначення. Вони повинні гармоніювати з загальною забудовою міста. Нам ще треба попрацювати над благоустроєм — зробити добротні дороги, тротуари, освітлення. Час думати про естетичний вигляд Хмельницького і, таким чином, поступово створювати його власне обличчя. Я, як громадянин міста, радий, що в ньому з’являється не лише сучасна забудова, а відкриваються нові заклади, пам’ятники, монументи. Я готовий подякувати архітекторам, владі міста й області за те, що на майдані Незалежності з’явилася нова окраса — пам’ятник “Віра. Надія. Любов”. Такого не буде в жодному обласному центрі на цілі покоління…
— Скажіть, будь ласка, Іване Лукичу, що ви відчуваєте, коли дивитесь на свої будови?
— Мені приємно, що об’єкти, які збудувала наша будівельна компанія, не лише відповідають своєму основному призначенню, а стали окрасою міста. Ну, скажімо, житлові будинки-п’ятнадцятиповерхівки на Водопровідній та Старокостянтинівському шосе. Виконані вони за сучасними проектами з гарним благоустроєм дворової території. Є дитячі майданчики, місця для паркування автомобілів. Або ж двопід’їзний будинок №52 на вулиці Примакова. Тут давно живуть люди, ми з ними часто зустрічаємося (місто ж невелике) і вони щиро дякують за хороше житло. Хіба це не приємно? За всі ці роки більше 150 тисяч квадратних метрів житла здано ТОВ “Будівельний Альянс Груп” в експлуатацію.
— Солідна цифра, але, крім житла, робите й іншу забудову.
— В останні роки 50-60% збудованого має промислове та цивільне призначення. Наразі запроектували та будуємо в селі Гуменці Кам’янець-Подільського району два великі об’єкти. Один з них комплекс — птахофабрика на 3,5 мільйона курей, комбікормовий завод та зерносховище на 55 тисяч тонн зерна. Інший об’єкт — завод з переробки сої — на стадії монтажу обладнання. Будуємо також склади готової продукції ВАТ “Оболонь” у Красилові, центр з виготовлення олії біля с. Цибулівка на території Панівецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, займаємося відтворенням втраченої історичної забудови на вулиці Довгій з пристосуванням під житло на території історико-культурного заповідника “Кам’янець”. Виконуємо й бюджетні замовлення. Будівельники нашої компанії працюють і в селищі Нова Ушиця, де зводять центр зайнятості, а також реконструюють та розширюють місцевий хлібокомбінат, аби його потужність зросла з 20 до 40 тонн хлібобулочних виробів на добу. Відповідальною роботою для нас є й реконструкція стадіону “Товтри” на вулиці Центральній, 50, що в смт Чемерівці, кошторисна вартість якого 14 мільйонів гривень.
— Які об’єкти будуєте в нашому місті?
— З житлових приміщень — 108-квартирний будинок з вбудованими офісними приміщеннями на вулиці Рибалка, 40/1, багатоповерховий житловий будинок на вулиці Панаса Мирного,18 та 90-квартирний двосекційний житловий будинок на вулиці Свободи, 8В. Генпідрядником наша компанія — на дев’ятиповерхівці з вбудовано-прибудованими приміщеннями для обслуговування населення, що на вулиці Парковій, 2/2. Також ми проводимо реконструкцію житлового будинку під магазин непродовольчих товарів з добудовою на вулиці Чорновола, 50, ведемо будівництво офіс-центру на Зарічанській, 5/3, реконструкцію з добудовою нежитлового приміщення під магазини та офіс на Зарічанській, 12, будівництво магазинів продовольчих та непродовольчих товарів, офісних приміщень на Залізняка, 8/1. На стадії завершення будівництво торговельного комплексу “Європа” на 27 тисяч квадратних метрів з усією інфраструктурою у проїзді Геологів, 7/1. Виконуємо поточний ремонт адмінбудівель, а також гаражів і складів управління Національного банку України в Хмельницькій області.
— Чи маєте об’єкти, які здаються в цьому році?
— Торік ми мали три такі об’єкти, їх ввели в експлуатацію достроково. Закінчення будівництва житла, яке ми розпочали в 2009-му та 2010-му, заплановано на 2013 рік. Але за темпами видно, що здамо їх раніше.
— Час змінює все і всіх. Ви це відчуваєте?
— Як ніхто інший, бо за останні роки технологія будівництва відчутно пішла вперед. У 1990-х роках ми тільки мріяли про монолітне будівництво, а тепер його ведемо, як і весь західний світ. Каркасно-монолітне будівництво — це інший підхід, інші площі, інші можливості. Змінилися й українські будівельні норми — наблизилися до європейських, і в забудовника з’явилася можливість покращити комфортність проживання мешканців новобудов. Ми досить відповідально підходимо до теплозбереження, намагаємось не економити на приміщеннях загального користування і робимо їх достатньо просторими, встановлюємо найсучасніші ліфти відомих закордонних фірм. Всі будинки проектуємо з охороною, територію огороджуємо, облаштовуємо автостоянки і для власників, і гостьові. А головне — ми виконуємо всі зобов’язання перед своїми клієнтами.
— А перед містом?
— І перед містом також. Адже розуміємо, що місто повинно розвиватися, повинно вдосконалювати інфраструктуру, поліпшувати умови життя і праці городян. За всі 10 років не було жодного випадку, щоб ми просили розстрочити наші зобов’язання або перенести термін їх виконання. Після кожної здачі нового будинку протягом кількох місяців ми передаємо місту житло або ж частку в грошовому еквіваленті. За час, відколи займаємося житловим будівництвом, в грошовому виразі це склало приблизно п’ять мільйонів гривень. Досвіду співпраці з містом набули на будівництві житла для працівників бюджетної сфери, який співфінансував міський бюджет. Будуть нові проекти — ми готові за них братися.
— Чи маєте якісь амбітні плани на майбутнє?
— Є два види перспектив: ближня і дальня. Щодо ближньої, то вона вже окреслена. В стадії розробки до десятка проектів. Під ці проекти придбана на аукціонах земля і вже є фінансування. А щодо тих, про які тільки, так би мовити, мріється, то це — низьковисотна забудова мікрорайону. Можливо, високощільна, можливо, танхаузи. Вважаю, що люди повинні покращувати своє житло. Звичайно, комфортніше жити ближче до землі.
— Для своєї сім’ї ви збудували будинок?
— На жаль, ні. Можливо, колись збудуємо з молодшим сином, який навчається в Київському університеті будівництва та архітектури лише на першому курсі.
— Дякую за розмову. З Днем міста вас!
Вікторія СТАНДРІЙЧУК