Нині об’єднання співвлас- ників багатоквартирних будинків вважається пріоритетною формою управління житловим фондом, бо саме таким чином люди самі можуть визначати свої потреби, контролювати витрати коштів на утримання внутрішніх та прибудинкових комунікацій і територій. Проте через недбале господарювання керівництва під загрозою може виявитися благополуччя мешканців.
Нині об’єднання співвлас- ників багатоквартирних будинків вважається пріоритетною формою управління житловим фондом, бо саме таким чином люди самі можуть визначати свої потреби, контролювати витрати коштів на утримання внутрішніх та прибудинкових комунікацій і територій. Проте через недбале господарювання керівництва під загрозою може виявитися благополуччя мешканців.
Будинок, що на вулиці Храновського, був збудований у 2004 році. Приблизно через два роки мешканці створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків “Енергія”, тоді ж головою його правління став Олександр Варнавський. За словами теперішньої голови правління об’єднання Ніни Андрушкової, її попередника ніхто на цю посаду не вибирав, він “якось сам проліз”. Варнавський керував справами будинку понад три роки, за цей час він заборгував податківцям та людям майже 80 тисяч гривень. Чому нагромадились такі борги нині достеменно ніхто не знає, а сам горе-управлінець ухиляється від повернення коштів.
За час, поки Олександр Варнавський був головою правління, у будинку практично нічого не робилося. Навпаки, як виявилося згодом, він спеціально встановлював завищені тарифи і мешканці будинку були змушені платили значно більше за комунальні платежі. “Коли ж терпець у людей увірвався, його вигнали і призначили головою правління мене. Тоді, щоб розібратися з махінаціями попереднього очільника, ми запросили незалежну перевірку, яка склала повний фінансовий звіт і винесла Варнавському припис повернути нам (ОСББ “Енергія”) більше 18 тисяч гривень та ще понад 60 тисяч людям. Цих грошей ми не отримали й понині. — розповідає голова ОСББ “Енергія” Ніна Андрушкова. — На судові засідання він не з’явився, тож ми направили лист до прокуратури, хоча відповіді поки що також немає”.
Нині колишній голова ОСББ “Енергія” є членом Хмельницького міського громадського об’єднання Асоціації власників житла. “Користуючись цим, Варнавський всіляко намагається нав’язати нам завищені тарифи, хоча по суті ми самі визначаємо скільки і за що нам треба платити, — каже Ніна Іванівна. — Нині маємо спеціальний страховий фонд і у разі якоїсь аварії чи термінового ремонту є звідки взяти кошти, а при попередньому голові такого не було. Відколи я очолила об’єднання, ми за власний кошт облаштували дитячий майданчик, поставили огорожу навколо будинку, полагодили каналізаційну насосну станцію, навели лад у під’їздах. Зараз двічі на рік збираємо суботники і мешканці охоче виходять на прибирання, справно сплачують й за комунальні послуги”.
Нині мешканці будинку намагаються добитись облаштування пішохідної доріжки повз аквапарк, який зараз будується, і аж до зупинки біля “Фуршету”, що на Тернопільській. “Ця доріжка була передбачена у плані при будівництві нашого та сусіднього будинків, але тоді її не зробили і шматочок цієї землі поступово привласнив собі приватний сектор, — розповідає Ніна Андрушкова. — Оскільки ми живемо далеко він траси, то дорога до зупинки займає у часі до десяти хвилин, до того ж у багатьох сімей маленькі діти, тож нам така обхідна доріжка дуже потрібна, нині влада нібито дала добро на її будівництво”.
Об’єднання “Енергія” сьогодні без перебільшень можна назвати показовим, адже завдяки співпраці голови правління та мешканців будинкова громада запрацювала дружно і злагоджено, та чи повернуться кошти, які чи то розбазарив, чи то відібрав попередній горе-управлінець, питання й досі відкрите.
Ганна Пасічник