Соціум

З вірою, надією, любов’ю ми зустріли 20-річчя Незалежності України…

А як інакше зустрічати найбільше свято своєї Вітчизни, якщо не з вірою, надією і любов’ю? Не думаємо, що той факт, що місто і область трішки припізнюються з відкриттям у дні святкувань 20-річчя Незалежності України на головному майдані обласного центру скульптурної композиції з однойменною назвою, слід розглядати як драму…

 

А як інакше зустрічати найбільше свято своєї Вітчизни, якщо не з вірою, надією і любов’ю? Не думаємо, що той факт, що місто і область трішки припізнюються з відкриттям у дні святкувань 20-річчя Незалежності України на головному майдані обласного центру скульптурної композиції з однойменною назвою, слід розглядати як драму. В тому, що у ці дні і навіть ночі над її монтажем працюють художники і висококласні майстри різних спеціальностей, що композиція виросла буквально на очах хмельничан та гостей міста, є своя обнадійлива символіка. А урочисто її відкрити ми завжди встигнемо, адже у найближчі дні і роковини народження області, і День знань…

Зрештою, навіть у тому факті, що в місті, області відбувається до Дня Незалежності ціла палітра масових культурологічних, спортивних і політичних акцій, є свій оптимістичний зміст. Особливо переконливим 24 серпня стала акція Комітету опору диктатурі, коли представники партій та громадських організацій, які увійшли до нього, пройшли від пам’ятника В’ячеславу Чорноволу до пам’ятника Тарасу Шевченку, де спільно з представниками влади досить політкоректно здійснили покладання квітів до підніжжя Кобзаря. Гасло цієї ходи опозиційних державницьких сил “Ні політичним репресіям!” було цілком до теми цих святкових дійств. А хіба недоречним назвемо вручення там паспортів юним хмельничанам, як і мітинг опозиції, який пройшов після офіційних заходів?

Не менш показовим пізніше став парад вишиванок та концерт, які ініціювали активісти партії “Свобода”, як і молитва за світлу пам’ять тих, хто загинув за Україну у різні періоди національно-визвольних змагань, яка зібрала активістів Товариства політв’язнів та репресованих, представників різних державницьких партій та об’єднань, жителів міста…

Попри те, що багато з них у цей день стояли під різними прапорами, у місті таки панувала благословенна аура духовного єднання, ота віра, надія, любов, якої нам найбільше треба у будівництві власної держави.

Святкові урочистості до Дня Незалежності розпочалися задовго до 24 серпня. Проте вже 22 серпня з відкриття обласної Дошки пошани та виставкового містечка з презентації досягнень Хмельниччини на майдані Незалежності розпочалися у місті наймасовіші дійства. Завершили цей день урочисті збори та концерт у філармонії. 23 серпня вони продовжилися заходами до Дня Державного Прапора, багатьма культурно-розважальними акціями. У другій половині того дня на центральних вулицях відбулася культурно-національна акція “Два кольори”, до організації якої долучилися міське управління культури і туризму, Центр соціальної допомоги молоді та міський Будинок культури.

Патріотичний старт акції відбувся на майдані Незалежності, який започаткував урочисту ходу у вишиванках (кращу з них згодом визначило почесне журі рукодільниць зі стажем). Жінки, одяг яких був оздоблений національним візерунком, пройшли від майдану до кінотеатру ім. Т.Шевченка. Там першу хвилю акції продовжив концерт патріотичної пісні і танцю за участі кращих творчих колективів міста. “Приємно, що діти самі виявили ініціативу виступати на концерті, вони охоче розучували пісні і тренувалися відтворювати танцювальні па. Серед найяскравіших зірочок, які нині тішать хмельничан — вихованці дитячої школи мистецтв, школи мистецтв “Райдуга” та міського Будинку культури”, — розповідає директор міського Будинку культури Іванна Мазурок. Паралельно з музичною програмою проходив конкурс дитячого малюнка на асфальті “Яка чудова Україна!”. Як зазначила директор Центру соціальної допомоги молоді Галина Рудницька, такий конкурс напередодні відзначення чергової річниці Незалежності України відбувається щороку. У цьогорічному розважальному змаганні взяли участь до 70 дітей з різних шкіл міста та дошкільнята. Усіх конкурсантів було поділено на дев’ять команд, кожна з яких малювала певний історичний центр України. Головою журі стала заслужена художниця України, директор школи образотворчого та декоративного мистецтва Олена Скорупська. “Я не вперше оцінюю творчість дітей, але щоразу мені цікаво спостерігати за процесом творення малюнків, кожен старається бути оригінальним, показує своє бачення України”, — каже мисткиня. Кращими у конкурсі малюнка визнано команду, котра намалювала столицю, друге місце здобули юні художники, які зобразили місто Хмельницький, а почесне третє посіли творці мальованого Львова. Подарунки переможцям та заохочувальні призи усім, хто брав участь у конкурсі, підготували оператор мобільного зв’язку “Київстар” та мережа супермаркетів “Сільпо”. Вони також проспонсорували й решту конкурсів акції “Два кольори”.

Гарним сюрпризом хмельничанам від “Київстару” стала висаджена клумба у формі квіткового рушника неподалік кінотеатру ім. Т.Шевченка.

Привітати хмельничан зі святами зібралося чимало представників влади та культури міста.

Та особливо святковим, багатим на позитивні враження було наше місто 24 серпня. Зрозуміло, свої думки з приводу усіх цих заходів наші читачі ще матимуть можливість висловити на сторінках “Проскурова”. Але ніхто, мабуть, не заперечить, що у Хмельницькому у ці дні відбулося справжнє свято.

Наш кор.
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *