Олександр Відоменко, громадський діяч, шевченкознавець:
— Цю подію в житті нашого народу, країни зустрічаю з радістю, що б там хто не говорив. Є Українська держава, яка відзначає поважний ювілей. Звичайно, хотілося б, щоб ми жили в ній краще, тож буду, як і всі люди, не лише чекати цього кращого, але й в міру своїх сил працювати задля цієї мети. Власне, усі ці роки у свій спосіб — в громадській діяльності, зокрема у творенні та праці в об’єднанні ветеранів України, в літературознавстві, насамперед, своєю шевченкіаною, у виховній роботі з молоддю прагнув зміцнювати нашу незалежність.
Микола Ворона, депутат обласної ради, генеральний директор МСТ “Кооператор”:
— Звичайно ж, великим і найбільшим святом нашої держави, яке вже стало фактом новітньої світової історії. Мені думається, що за ці 20 років наш народ вже осягнув багато справ, утвердив себе як державна нація. Нині, на моє переконання, нам слід зосередитися більше на проблемах більш практичних — реформуванні власної політичної системи, тієї самої влади, яка повинні працювати ефективно на всіх рівнях, та необхідно прискорювати реформи в усіх сферах життя. А заразом повсякчас зміцнювати єдність країни, не забуваючи про зрозумілі моральні засади взаємної терпимості та прощення.
Броніслава Бейдерман, директор ліцею №17:
— 20-ту річницю Незалежності України святкуватиму разом із колегами, учнями, які будуть у місті. Наш заклад братиме участь у святкових заходах, зокрема у параді у вишиванках. Нещодавно мій син, який є ровесником Незалежності, прийняв присягу у Національній академії Державної прикордонної служби ім Богдана Хмельницького, Я вважаю, що це є найкращою даниною та виявом відданості і вірності Вітчизні.
Наталія Бєлякова, президент Хмельницької торгово-промислової палати:
— Я — патріот своєї країни. 20-річчя — ще вельми юний вік для держави, у нас попереду дуже багато змін, наприклад, ми усі повинні об’єднатись заради кращого майбутнього.
Разом із колегами ми будемо брати участь у міських святкових заходах, окрім того, у нас проходила виставка “Літо на Поділлі”, присвячена 20-й річниці Незалежності, на якій представлені лише вітчизняні виробники. Своєю діяльністю як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях ми намагаємось популяризувати Україну як сильну, конкурентоздатну країну.
Василь Горбатюк, голова обласної організації Національної спілки письменників України:
— Ще не знаю, як святкуватиму, але хотілося б провести цей день не серед демонстративної мішури і навіть не в колі сім’ї, а серед людей, які справді відчувають значення незалежності для України, у середовищі однодумців, близьких мені за духом і готових до побудови справжньої незалежної України.
Наша спілка планувала видати до знаменного ювілею Незалежності України збірник творів подільських письменників, але все, як завжди, закінчилось тим, що нема на це грошей в бюджеті…
Денис Панкратов, громадський діяч, представник незалежної студентської профспілки “Пряма дія”:
— Я взагалі не відзначаю ніяких державних свят, а у день так званої Незалежності України щоразу запитую себе: від кого ж ми незалежні? Адже більшість населення України залежна чи то від роботодавця, чи то від чиновника… А 20-річний ювілей незалежності формальної — це привід для початку серйозних дій, щоб зробити цю незалежність реальною. Я, як представник кількох молодіжних організацій, багато працюю над цим: той же Вуличний університет, флеш-моби, інші акції, які ми проводимо, — це, звісно, лише точкові удари, їх замало, щоб розрухати все суспільство. Але ми прагнемо донести до людей усвідомлення того, що без участі кожного нам не досягти справжніх зрушень.