Соціум

Новобудовами місто прикрашається і молодіє

Напередодні професійного свята будівельників заступник Хмельницького міського голови Іван Прокопець надав журналістам місцевих ЗМІ можливість ближче познайомитися з будівельною галуззю міста і побувати на тих майданчиках, де активно ведеться забудова.

Напередодні професійного свята будівельників заступник Хмельницького міського голови Іван Прокопець надав журналістам місцевих ЗМІ можливість ближче познайомитися з будівельною галуззю міста і побувати на тих майданчиках, де активно ведеться забудова.

Перша зупинка — ВАТ “Хмельницькзалізобетон”

Це підприємство вже понад 50 років пропонує свої послуги на ринку будівництва України.

Нас зустрічає генеральний директор підприємства, заслужений будівельник України Анатолій Корбут і одразу розпочинає знайомити з виробництвом. Точніше з цехом, де три роки тому впроваджено екструзійну технологію виготовлення поперед-ньо напружених плит перекриття на обладнанні фінської фірми Elematic. Ми споглядаємо увесь технологічний процес, який, до речі, повністю комп’ютеризований. Потужність цеху — 220 тисяч метрів квадратних у рік. Щодо ринку споживання, то це — десять регіонів України, які купують продукцію ВАТ “Хмельницькзалізобетон”, бо їх влаштовують прийнятна ціна та висока якість виробів. Технічне переобладнання виробництва дало змогу отримувати високоякісну конкурентоздатну продукцію, при виготовленні якої вдається ще й майже в три рази економити енергоносії та знизити собівартість (нині вона складає 600 гривень за кубічний метр). Відпала потреба і в арматурному виробництві (раніше на арматуру в рік витрачали 400 тисяч гривень!). Обсяг реалізації залізобетонних конструкцій, виготовлених за новою технологією, постійно зростає: якщо за перший рік освоєння виробництва вдавалося реалізувати 15% готової продукції, то тепер — до 75%. За шість місяців цього року, задоволено наголосив Анатолій Миколайович, реалізовано 60 тис. кв. м продукції, а до кінця цього року планують продати її 140 тис. кв. м. Зараз виробництво в цеху переведено на безперервний робочий тиждень.

Щодо географії ринків збуту, то, як виявилось, в основному це — Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Житомирська та Київська області, а також місто Київ. У структурі збуту 37% — це місцевий ринок, 63% — регіональний. Розповідаючи про успішне впровадження проекту, який обійшовся ВАТ “Хмельницькзалізобетон” у 16 мільйонів гривень, Анатолій Корбут принагідно зазначив, що в липні підприємство погасило всі свої кредитні зобов’язання (10 мільйонів гривень позики брали в банку). Генеральний директор поінформував, що в І півріччі підприємство реалізувало продукції на 40 мільйонів гривень, темпи виробницва порівняно з 2010 роком зросли на 40%. Серед заходів енергоощадливості — переведення теплових комплексів на опалення деревовідходами (теж є окреме виробництво!). Крім того, як наголосив Анатолій Миколайович, вони активно займаються житловим будівництвом. Це — 135-квартирний житловий будинок на вул. Лісогринівецькій та 107-квартирний будинок на вул. Щербакова. На громадських засадах Анатолій Корбут виконує обов’язки президента асоціації “Регіональне будівництво Хмельниччини” і лобіює будівництво 20 тис. кв. м житла за програмою “Доступне житло” в мікрорайоні Озерна.

Під кінець спілкування з журналістами Анатолій Миколайович висловив заповітне бажання: відновити славу робітничих професій, на які зараз на промислових підприємствах з’явився попит. Що ж, хай так і буде, адже на такому підприємстві, як ВАТ “Хмельницькзалізобетон”, гідні умови праці і зарплатня (за ІІ квартал вона склала 3200 гривень).

Аквапарк на Тернопільській — із заявкою на кращий в Європі

Можливо, нам, місцевим, і не дуже помітно, як швидко змінюється наше місто, як воно розбудовується, як з’являються на його вулицях нові установи, торговельні центри, розважальні заклади. Багато новобудов зводиться за кошти інвесторів. Одна з таких — аквапарк на вулиці Тернопільській. У травні цього року підприємство “Шелі” розпочало будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу, який буде ще сучасніший та рейтинговіший, ніж ті, які вже є в Україні. Проектування об’єкта здійснюють бюро архітектора Павла Мартинюка і конструктора Володимира Мусієнка, проектні інститути Сімферополя та Львова, а експертизу проект проходив у Голландії. Це дає надію, що об’єкт буде кращим не лише в нашій країні, а й Європі. Аквапарк розрахований на одночасне відвідування більше чотирьох тисяч осіб. До їх послуг діятимуть сім ігрових басейнів, спортивний зал, каток, салони краси, SPA, боулінг, танцювальний зал, студії звукозапису, фотопослуг та інші. Працюватимуть чотири кафе і ресторан. Всі водяні гірки будуть знаходитися не під відкритим небом, як практикується, а під дахом і матимуть довжину більше 100 метрів. Кожна вікова категорія хмельничан, запевнили господарі під час зустрічі з журналістами, знайде тут розваги до душі. Дуже важливо, що до активних розваг та відпочинку матимуть доступ люди з обмеженими можливостями. Для їх зручностей працюватиме навіть спеціальний ліфт.

Будівництво рейтингового об’єкта здійснює місцеве підприємство “Архітектоніка”. Зараз тут триває найскладніший етап будівництва — в землю вкладено вже більше 1200 тонн бетону. Проект дає змогу вирішити ще одну важливу проблему — отримати найбільший спортивний зал, якого місто досі не мало. В цьому залі відвідувачі отримуватимуть відновлюючі або реабілітаційні процедури. А ще в комплексі увага буде акцентована на здоров’ї жінки.

Друга черга будівництва — надбудова над “Фуршетом”, де розміститься діагностичний центр з найсучаснішим лікувальним обладнанням. Встановить його ізраїльська клініка, що вважається однією з кращих у світі. В цьому році планується освоїти перший поверх будови, а за три роки — здати увесь об’єкт в експлуатацію. Першими відвідувачами, пообіцяв інвестор, будуть діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей.

За 10 місяців — торговий комплекс “Європа”

Цей торговий гігант площею понад 20 тисяч квадратних метрів справив на всіх просто шалене враження! Особливо у захваті були ті мої колеги, хто минулого року на місці заболоченої території споглядав лише будівельний майданчик. Масштаби будівництва грандіозні. За 10 місяців виконано надзвичайно великий обсяг робіт. До будови комплексу підведено всі комунікації: газ, воду, каналізацію, електроенергію, збудовано котельню і насосну станцію, які є власністю забудовника ТзОВ “Глоінвест”. ТК “Європа” обладнаний найсучаснішими системами опалення, вентиляції та кондиціонування, надійними системами відеонагляду, безпровідного доступу до Інтернету через Wі-Fі, ескалаторами, пандусами і вантажними ліфтами, вантажною рампою і докшелтерами. Планується відкриття банківського відділення, кілька точок громадського харчування з різноманітними кухнями, а також медпункту, аптеки. Санвузли будуть сучасні й теплі. Щоденно в “Європі” будуть знаходитися 1,5 тисячі торговців і обслуговуючого персоналу, а також до 10 тисяч покупців. Критий ринок не буде схожим ні на “Либідь-Плазу”, ні на “Оазис”. Як розповів директор ТзОВ “Глоінвест” Ігор Жебелев, приміщення матиме 978 двоповерхових торгових місць, площа кожного 9-18 метрів квадратних. Забудовники прислухалися до побажань підприємців. Навколо комплексу буде обладнано автостоянку на 1200 легкових автомобілів та мікроавтобусів. Навпроти центрального входу зможуть розміститися 50 пасажирських автобусів типу “Neoplan”. Будівництво автостоянки та паркінгів буде здано “під ключ” вже до кінця цього місяця. Завдяки співпраці з місцевою владою, вдалося досягти домовленостей про відкриття нових пасажирських маршрутів громадського транспорту. Цікавою виявилася думка забудовника щодо вибору між орендою та продажем торгових місць. Після перегляду стратегії розвитку було прийнято рішення про передачу торгових місць виключно в оренду. Це дозволить підприємцям уникнути випадків шахрайства, а також зменшення обсягів обігових засобів. Вартість торгового місця не залежатиме від метражу. Оскільки будівельні роботи на об’єкті ведуть одночасно декілька хмельницьких будівельних фірм, то під завісу нашої зустрічі директор Ігор Жебелев висловив подяку за якісну та сумлінну роботу ТзОВ “Укрстандарт”, ТОВ “Будальянс груп”, ТзОВ “Ліга Буд Центр”, ТзОВ “Техномонтаж Юком”, ПП “Каркас”, ТзОВ “Резонанс”, ТзОВ “Агроальянс”, ТзОВ “Євробілдинг” та привітав усіх з професійним святом. 

Ростуть міські новобудови

Підсумовуючи зустріч, заступник міського голови Іван Прокопець наголосив, що для впорядкування забудови міста в найближчі 10-20 років було дуже важливо мати два основоположні документи — генеральний план та місцеві правила забудови. Тепер місто їх має і користується ними. Уточнено також межі обласного центру. Впорядковано перелік вулиць. Розпочато роботи з організації будівництва інженерно-транспортної інфраструктури та комплексної забудови території нових мікрорайонів на вулицях Раскової та Купріна. За останні чотири роки в економіку міста вкладено 4,6 млрд. гривень капітальних інвестицій, третину яких складають інвестиції в житлове будівництво. Активну забудову в нашому місті ведуть понад 20 будівельних організацій. До кінця року завершаться будівництво спортивного залу ЗОШ №30 на проспекті Миру та реконструкція міської лазні. Розпочато будівництво пожежного депо на вул. Озерній, 20/1. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво Палацу спорту на вулиці Прибузькій, приміщень НВО №1 на Старокостянтинівському шосе, 3Б, ДНЗ №3 в пров. Жукова, 5, ДНЗ №24 на вул. Купріна, 54/1, неонатального корпусу міської дитячої лікарні. За браком часу нам не вдалося побувати на жодному з об’єктів житлового будівництва. Місто щороку вводить в експлуатацію понад 100 тисяч квадратних метрів житла. Торік ця цифра сягнула 166,3 тис. кв. м, за 6 місяців цього року — 51 тис. кв. м. Завдяки активному будівництву і відрахуванням, які здійснюють будівельні структури, Фонд соціального розвитку нашого міста поповнюється коштами, які йдуть на реалізацію потреб хмельницької громади.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *