Літо — пора відпочинку для багатьох людей, а особливо для студентів. Усі ми знаємо, що студент завжди бідний, голодний та невиспаний. Та зважаючи на пору року, він просто бідний. А чудово відпочити, звичайно ж, хочеться.
Літо — пора відпочинку для багатьох людей, а особливо для студентів. Усі ми знаємо, що студент завжди бідний, голодний та невиспаний. Та зважаючи на пору року, він просто бідний. А чудово відпочити, звичайно ж, хочеться.
“Хороший відпочинок коштує хороших грошей”, — чомусь такий факт заклався в голові молодих людей і вони сумирно просиджують свої літні канікули вдома перед комп’ютером. Так не має бути. Пропоную вам непогану схему хорошого відпочинку за “нехороші” кошти.
Отож, перший пункт та найголовніший — гроші. Де їх знайти? Проблема не з легких та все-таки рішення є. Тому всі охочі отримати хоча б якийсь заробіток бігом йдуть клеїти оголошення, носити цеглу, подавати їжу, стерегти батут і так далі. Хоча є і такі, кому пощастило отримувати стипендію.
Далі потрібно знайти компанію. Чим більше, тим краще. Та й ідей щодо місця відпочинку є багато. Згадуйте усіх знайомих, пишіть їм чи телефонуйте. Відчуйте себе рекламним агентом, який працює на турфірму.
Якщо компанія все ж таки більш-менш сформована, вам потрібно знайти місце відпочинку. Почнемо з моря.
У всіх студентів є студентські квитки (або друзі зі студентськими), що значно знижує ціну проїзду до точки прибуття. Можна зекономити на всьому, навіть на самому проїзді, спробувавши себе у ролі стопера. Так-так. Автостопом набагато цікавіше добиратись, але це не для всіх. Можна доїхати до Одеси у загальному вагоні й отримати від цього не менше комфорту, ніж від купейного. А вже прибувши до міста електричкою або автобусом, дістатись будь-якого населеного пункту, який на карті поруч з морем. А там вже найпростіше — ставите намети або йдете шукати добрих тьоть, які за помірну ціну здають кімнатки. І не будьте надто вимогливі. Самі знаєте, що ви туди будете приходити тільки ночувати. Душ приймати раз на день (та й навряд чи гарячий), а туалети по усій набережній в рядочок стоять.
Добре, якщо з собою є гітара. Тоді можна взяти кілька ковдр та піти на берег співати пісні, обійматись і насолоджуватись шумом морського прибою і нічним небом.
Друге місце у нашому рейтингу займає Дністер. Дістатись сюди простіше, хоча є і свої нюанси. Якщо у вас або ваших друзів є авто — вам пощастило, а якщо ні? Вихід простий: знову ж таки або автостопом, або йдемо на автовокзал і звідти — в бік прохолодної річечки. Від населеного пункту до берега найліпша карта — це поради місцевих жителів. Трохи важкувато нести сумки? Нічого страшного, коли ви їх позбудетесь і пірнете у воду, насолода буде вдвічі більшою. І тут усе традиційно: волейбол, засмага, риболовля, багаття та нічні посиденьки з друзями.
Далі у рейтинг потрапив відпочинок за кордоном. Для студентів найліпша поїздка — це тур містами Європи. Тут в обов’язковому порядку потрібен закордонний паспорт та відсутність проблем із законом. Йдемо в турагенство та обираємо щось цікаве. Найчастіше — це подорожі до Праги, Будапешта, Відня, вони найдешевші. Але після такої поїздки у вас враження залишаться на довгий час.
Для любителів музики цього літа організована неймовірна кількість фестивалів у різних куточках країни. Що вже казати про їхню різноманітність: від етнічних мотивів до запальної електронної музики. Хочете на березі моря? — будь ласка. В горах чи полі? — без питань. Неподалік старовинного замку чи фортеці? — скільки хочеш. Знову ж таки, купа енергії та задоволення забезпечена. Головне що? Правильно, компанія.
Отож, шановні, не сидімо вдома. Їдемо у найближчі міста, вивчаємо рідне Поділля (в нас до речі, водоспад є), займаємось активним спортом або, принаймні, змінимо щось у своєму житті. Літо — це не тільки пора відпочинку, це час, коли людина змінюється найбільше. Так чому б не на краще?
Яніна Ручинська