Наше знайомство з молодою художницею Лесею Герлев відбулося минулого року на її першій персональній виставці у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва. Приємно відзначити, що з того часу стрімко зріс її мистецький хист, а жага до пензля надихнула на створення нових картин. Їх пані Леся продемонструвала на черговій персональній виставці в музеї історії міста Хмельницького.
Наше знайомство з молодою художницею Лесею Герлев відбулося минулого року на її першій персональній виставці у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва. Приємно відзначити, що з того часу стрімко зріс її мистецький хист, а жага до пензля надихнула на створення нових картин. Їх пані Леся продемонструвала на черговій персональній виставці в музеї історії міста Хмельницького.
Літо у кращих його проявах — барвистих кольорах, світлих думках і оптимізмі, — так можна назвати експоновану колекцію робіт.
Саме яскравість, радість, якими струменяться відбитки пензля, і є родзинкою творчості Лесі Герлев. Кожен її твір — позитив у візерунках. Як стверджують близькі та друзі, колеги по творчому цеху, які зібралися на відкритті персональної виставки Лесі, картини — віддзеркалення душі авторки, усіх її чистих мрій та легкого, але не легковажного сприйняття життя. Незважаючи на розлучення з чоловіком, молода мама двох прекрасних синів Леся Герлев не втратила віри в хороше, цього намагається навчити й поціновувачів свого мистецтва. “Найбільше в житті люблю малювати і народжувати дітей, — поділилася з присутніми на урочистості пані Леся. — Багато моїх картин присвячені дітям, не лише власним, а й синам та дочкам друзів, близьких, та й зрештою, усій дітворі”. На картинах авторки зустрічаються персонажі улюблених казок, багатий доробок мисткині сюжетами, щоправда, дещо додуманими, вітчизняних мультфільмів. Тут проситься до аналізу її картина “Чотири синочки і лапочка дочка” (певно, кожен пам’ятає радянський мультик з такою ж назвою). На полотні зображений ідеальний, з точки зору авторки, сімейний затишок — родина зайців зібралася біля домашнього вогнища. Таким веселим, кольористим і великосімейним уявляє Леся Герлев і своє майбутнє. Відтінок жіночності і лірики материнства присутній на більшості полотен художниці. Приваблює її картина глибокого змісту про народження душі — абстрактно-реалістична композиція, де душу символізує маленьке немовля, а ту силу, яка її створила, — жіночі руки вогненно-квіткового полум’я.
Гідно приймати виклики долі Лесі Герлев допомагає віра, тому релігійні мотиви теж увіковічнені на її полотнах. “God is good, God is great”, що в перекладі означає “Господь добрий, Господь Великий”, — такою назвою вирішила назвати експоновану колекцію авторка, чим пророчить їй успіх.
“Від Лесиних робіт промениться особливе тепло, якого так не вистачає нині. Мені приємно, що молода художниця-аматорка майстерно володіє пензлем. У її творах немає занудної академічності, вони створені душею”, — так оцінив експоновані картини член Національної спілки художників України, художник-емал’єр Іван Юрков.
Щодо художньої манери Лесі Герлев, то її творам притаманні масштабність зображуваних візерунків, багато робіт — квіткові натюрморти, котрі часом об’єднуються у триптихи чи диптихи. Тут немає одноманітності, кожен естет зможе знайти щось собі до душі.
Досить цікавими є й автопортрети художниці, на них вона зображена з улюбленими речами, котрі підкреслюють суть натури, — пензлем, фарбами тощо. Цікавими є і написи на деяких її картинах, ними пані Леся допомагає зрозуміти зміст зображеного.
Мрії, спогади, асоціації, щось близьке душі відтворює чарівна жінка на полотнах, за щирість доля дарує їй щедрі винагороди. Нині пані Лесю шанують у колах художників, її творчість стала ремеслом, багато картин авторки можна зустріти на стінах міських закладів відпочинку. Сподіваємося, що це лише старт її стрімкого злету художниці.
Ірина САЛІЙ
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО