Соціум

Севастополець Олексій Пучков подарував новий Крим

“Фотографія — це життя, прожите заново!” Так одного разу сказав севастопольський фотограф Олексій Пучков і показав, як це зробити красиво та зі смаком. Які вони — його історії, отримали нагоду побачити й хмельничани. Персональну виставку майстра “Кримські пейзажі”, що відкрилася в музеї фотомистецтва тиждень тому, можна буде переглянути до 17 червня.

“Фотографія — це життя, прожите заново!” Так одного разу сказав севастопольський фотограф Олексій Пучков і показав, як це зробити красиво та зі смаком. Які вони — його історії, отримали нагоду побачити й хмельничани. Персональну виставку майстра “Кримські пейзажі”, що відкрилася в музеї фотомистецтва тиждень тому, можна буде переглянути до 17 червня.

Цю експозицію у Хмельницький “посватав” знаний майстер фотографії Олександр Соленцов. Він, хоч особисто і не знайомий з її автором, зате поза очі не раз чув про талант севастопольця. “Коли побачив роботи Олексія, то зрозумів, що всі хвалебні слова, сказані на його адресу, не перебільшені. В них відчувається мастита рука професіонала, невичерпність творчого джерела і, головне, відданість своїй справі. З його фотографій на нас дивиться зовсім інший Крим: якщо для більшості він асоціюється лише з морем та пляжем, то для автора, в першу чергу, це гори. Торік я й сам залюбки зробив кілька вилазок на кримські вершини, а тому розумію, у що закоханий винуватець нинішнього дійства та звідки він заряджається новими силами”, — сказав пан Олександр у дебютний день виставки.

На жаль, митець приїхати на власну експозицію у Хмельницький не зміг. Можливо, саме з цієї причини її відкриття відбулося в скоромній і без зайвого пафосу обстановці. Відвідувачів також можна було перерахувати на пальцях, зате всі вони по-справжньому зуміли оцінити талант художника.

Проявлятися він у пана Олексія став ще у підлітковому віці. В 14 років батько подарував йому фотоапарат, завдяки якому сімейні альбоми наповнювалися з небаченою швидкістю. Аби розвивати в собі природні задатки, хлопець одразу ж записався у фотокіногурток при палаці піонерів. Однак знакові для творчості Олексія події сталися через багато років — у 2004-ому, коли відвідав фотовиставку земляків Василя Бурляєва і Віктора Соколова. Побачене стимулювало його зайнятися фотографуванням пейзажів. А ще через три роки авторитетне видання “Photographer” назвало його майстром, який найкраще оволодів пейзажною технікою зйомки багаторядних панорам.

“Кримські пейзажі” була першою авторською виставкою Олексія Пучкова, яку він представив ще в листопаді 2009 року. Звісно, відтоді вона поповнилася новими знімками, які по-новому відкривають нам красу Кримського краю: з висоти пташиного польоту, в будь-який час доби і пори року. Всі ці унікальні кадри, можливо, не відбулися б, якби не пристрасть фотографа до піших подорожей. Вичікувати світанку по коліна в снігу, аби побачити, як перші промені торкаються морської гладі, дертися на гору, аби зазняти, як хмари заблукали між гострих вершин, або як нічний туман огортає самотнє дерево на схилі… До речі, нічна зйомка — останнє захоплення митця, що утаємничує глядача в те, чим живуть гори після заходу сонця. Об’єктив фотографа завжди глобально охоплює панорамну картинку, але разом із тим він не забуває про дрібниці, як-от самотній птах понад хмарами або одинокий корабель далеко в морі… Такі, на перший погляд, незначні моменти дають можливість нам сповна поринути в побачене і разом із автором ще раз пережити зупинену мить.

Ольга Цимбалюк
Фото Дмитра Свідерського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *