Соціум

У подарунок — духовний орієнтир

Біля костелу Матері Божої Святого Розарію у Шаровечці 1 травня було встановлено пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ. Його відкриття приурочили до дня беатифікації понтифіка, що проходила цього дня у Ватикані.

Біля костелу Матері Божої Святого Розарію у Шаровечці 1 травня було встановлено пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ. Його відкриття приурочили до дня беатифікації понтифіка, що проходила цього дня у Ватикані.

“За щасливим збігом обставин цей пам’ятник ми отримали у подарунок від однієї з католицьких парафій, що поблизу Варшави, де уже є подібний духовний символ. Тамтешні парафіяни дізналися, що у нас невдовзі має з’явитися парк Кальварія та духовно-просвітницький центр ім. Івана Павла ІІ, — розповідає настоятель храму отець Анджей Кіновскі. — І запропонували нам такий подарунок, який ми прийняли з вдячністю. Певний час пам’ятник стояв напівзнищений, та за ініціативи очільника обласної громадської організації “Асоціація Нове Життя” Володимира Томусяка та Станіслава Мрачковського, його було реставровано. Пізніше на бетонній основі пам’ятника з’явиться спеціальна дошка з датою встановлення пам’ятника та напутнім словом — своєрідним духовним гаслом Папи Римського, адже йдеться не лише про те, аби подбати про зовнішній благоустрій території біля храму і пам’ятника зокрема, але й сприяти духовному розвитку кожного, хто завітає сюди, та творити справи, котрі культивуватимуть основні заповіді та настанови Івана Павла ІІ”.

На Поділлі є три пам’ятники Папі Римському Івану Павлу ІІ. Крім Шаровечки, два інші встановлені у Кам’янці-Подільському та Летичеві.

А днями у Шаровечці буде вирішуватися питання про виділення земельної ділянки поблизу костелу під духовно-просвітницький центр ім. Івана Павла ІІ.

“Плани насправді грандіозні, — ділиться отець Анджей Кіновскі. — Центр ім. Івана Павла ІІ бачу як структуровану духовно-просвітниць-ку установу, у межах якої кожній людині можна буде приділити увагу як на рівні фізичному, психологічному, так і культурному та духовному. Згадаймо, що Іван Павло ІІ велику увагу приділяв обов’язку виховання родини, а отже, у межах Центру мала б діяти своєрідна вітальня порад, яка б стала місцем зустрічей сімей, дітей та молоді. Можливо, ще варто було б подбати про певного виду добудови, аби на гідному рівні приймати гостей з інших міст чи країн. А щодо самої території, плануємо облаштувати парк з симпатичними акуратними алейками, капличками-пам’ятниками, лавочками тощо. Але все залежить від того, скільки нам відведуть місця. Переконаний, що подібні ініціативи завжди будуть цікавими і їх потрібно втілювати в життя. А найголовніше, аби шаровечківська громада відчувала себе співгосподарями цієї ініціативи і, власне, місцева молодь дбала про духовний розвиток і виконання християнського обов’язку у рідному селі, аби масово не інтегрувалась у місто, а навпаки, поверталася сюди”.

Тетяна Землякова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *