Соціум

Гарячим серцем і відважним духом відстояли мир

Ордени за звитягу на Великій Вітчизняній війні заслужили не лише воїни-чоловіки. Бадьорили їх бойовий дух, наснажували вірою у мирне майбутнє, слізно молилися за них жінки. Чимало відомо фактів, коли жінки на війні проявляли не меншу відвагу, ніж представники сильної половини людства. Нині загартовані життям бойові подруги — гідний приклад сучасницям.

 

 

Ордени за звитягу на Великій Вітчизняній війні заслужили не лише воїни-чоловіки. Бадьорили їх бойовий дух, наснажували вірою у мирне майбутнє, слізно молилися за них жінки. Чимало відомо фактів, коли жінки на війні проявляли не меншу відвагу, ніж представники сильної половини людства. Нині загартовані життям бойові подруги — гідний приклад сучасницям.

 

Привітала жіноцтво, котре йшло пліч-о-пліч з чоловіками до Перемоги, міська жіноча рада. Щедрий святковий стіл та насичена концертна програма чекали жінок-ветеранів 5 травня у ресторані “Софія”. “За підтримки міського голови Сергія Мельника традиційно напередодні свята Перемоги ми вітаємо учасників Великої Вітчизняної війни. Сьогодні зібрали жінок, котрі брали участь у боях. Ми опікуємося клубом “Бойова подруга” — ветеранською організацією, прихистком для творчих, енергійних жінок-фронтовичок. Багато з активісток клубу співпрацюють з міською жіночою радою, їх ми знаємо як добрих і щирих порадників. Тож хотілося до Дня Перемоги підготувати цим жінкам щось особливе, вшанувати їх заслуги, потішити серце. Разом зі спонсорами — людьми щедрої душі ми підготували гарні подарунки, накрили смачні столи, а працівники культури міста організували цікавий концерт з воєнними піснями”, — розповідає голова жіночої міської ради Лідія Біленька. Та не лише напередодні свят жіноча рада опікується ветеранами. Представниці цієї організації, заручившись спонсорською підтримкою, доставляють продукти харчування, потрібні для побуту речі учасникам війни, котрі не можуть ходити. Літнім фронтовикам часто організовують поїздки у різні історичні місця області. Для відпочинку та втіхи міська жіноча рада нерідко влаштовує ветеранам походи у ліс по гриби тощо. Такі заходи спонукають стареньких вірити у світле, радісне сьогодення, скрашують їхню старість.

 

Святковий стіл у “Софії” зібрав до 70 сивочолих жінок, кожну з яких прикрашали заслужені бойові нагороди. Серед них — скромна, але високошанована зі значимими бойовими заслугами Наталя Галас. “У 16 років я пішла добровольцем на фронт. Після чотиримісячного інструктажу, — ділиться вона, — потрапила одразу на передову. Разом з бойовими товаришами пройшла Південно-Західний фронт, 4-й Український та Сталінградський фронти. Страшне пекло довелося пережити, яке закінчилося для мене у Німеччині. Їдучи з війни додому, спостерігала, як за вікнами потягу рясніють солдатські могили. Нині — це пам’ятники, що закликають теперішні покоління не повторити страшну помилку людства — війну!” Наталя Іллівна нагороджена медаллю “За оборону Сталінграда”, орденом “За відвагу”, медаллю Жукова, яка їй особливо дорога, та багатьма іншими медалями. Але найбільшою нагородою життя Наталя Галас вважає дітей, онуків та правнуків. Каже, про її життя на війні рідні знають усе, завжди вітають у цей найвеличніший День Перемоги. Ділиться спогадами і з учнями міських шкіл.

 

Розділив з ветеранами радість свята і міський голова Сергій Мельник, який завітав, щоб привітати жінок-ветеранів. Сергій Іванович зауважив, що у цьому році 14 інвалідів війни першої групи отримали ордери на квартири, ветеранам замінено 60 газових плит тощо. За особливі заслуги міський голова нагородив багатьох присутніх почесними грамотами від міської ради.

Фотографувалися, співали пісень про війну та Перемогу, частувалися смачними наїдками усі присутні на заході.

Ірина САЛІЙ
Фото Костянтина ЖДАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *