Соціум

Щоденник патріота України

Минулого четверга у нашому місті відбулася досить знакова літературна подія: автор книжки “Щоденник сотника Устима” Валерій Бобрович презентував її у стінах Хмельницького інституту МАУП та у монотеатрі “Кут”.

Минулого четверга у нашому місті відбулася досить знакова літературна подія: автор книжки “Щоденник сотника Устима” Валерій Бобрович презентував її у стінах Хмельницького інституту МАУП та у монотеатрі “Кут”.

Що це за книжка і що в ній особливого? — запитаєте. У даному випадку маємо чи не перше художньо-документальне дослідження участі українських патріотів з УНА-УНСО у військових діях на Кавказі на початку 1990-х, де вони захищали суверенітет Грузії. До речі, автор книжки — один із бойових командирів підрозділів УНСО у званні полковника брав безпосередню участь у цих подіях, нагороджений однією з найвищих відзнак Грузії — орденом Вахтанга Горгасала ІІІ ступеня, людина справді легендарна. Адже він професійний військовий Радянської Армії, офіцер Військово-Морського Флоту, брав участь у військових діях у В’єтнамі. У 1993-2001 роках воював на Кавказі, був командиром добровольчих підрозділів УНСО, двічі поранений. Брав участь у дипломатичних акціях УНА-УНСО в Грузії, Азербайджані, Чечні. Особисто був знайомий з президентами Грузії Едуардом Шеварднадзе, Азербайджану Гейдаром Алієвим та президентом Чечні Джохаром Дудаєвим. Автор п’єси “Кавказ”. Книжка “Щоденник сотника Устима” вже перевидана вдруге у видавництві “Зелений пес”.

Це — оповідь про сучасну війну, блискучі бойові операції, жорстокість і смерть, справжню чоловічу дружбу, важкі поранення та про підступність українських спецслужб, які співпрацювали у тій війні з російськими імперіалістами на Кавказі та влаштовували “теплі прийоми” українським патріотам з УНСО на рідній землі. Зрештою, це — не кабінетні мемуари, а справжня хроніка війни, ця книжка для тих, хто зрозуміє, що війна за власну свободу ніколи не закінчується, а геополітичні інтереси України слід захищати і словом, і ділом, як, власне, це і робили на Кавказі герої з УНСО.

Про все це Валерій Бобрович та його молодший побратим, наш земляк Ігор Мазур, на псевдо Тополя, говорили зі студентами МАУПу, для більшості з яких ця зустріч стала справжнім одкровенням. На цій зустрічі поділився своїми спогадами про дії УНА-УНСО у Придністров’ї і редактор “Проскурова” Богдан Теленько, який, як журналіст, побував на цій війні у 1992 році та оповів слухачам про свої зустрічі з ідейним лідером УНА-УНСО Анатолієм Лукиносом.

Історії, пов’язані з діями УНСО на Кавказі у розповідях автора книжки, сотника Устима — Валерія Бобровича, його побратима Ігоря Мазура, не просто зацікавили молодь, відчувалося, що ідеї, яких дотримуються у житті ці мужні люди, зачіпають за живе й сучасну молодь. Додамо, що презентація книжки “Щоденник сот-ника Устима” вже пройшла у 17 містах України…

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *