Минулого тижня відбулася прес-конференція народного депутата України (фракція БЮТ “Батьківщина”) Олега Лукашука, який у формі зацікавленого діалогу-дискусії з журналістами звернув увагу на ряд важливих проблем нашого нинішнього кризового сьогодення.
Минулого тижня відбулася прес-конференція народного депутата України (фракція БЮТ “Батьківщина”) Олега Лукашука, який у формі зацікавленого діалогу-дискусії з журналістами звернув увагу на ряд важливих проблем нашого нинішнього кризового сьогодення.
— Знаєте, мені, як народному депутату, — зауважив одразу він, — на зустрічах з виборцями доводиться часто чути нарікання на бездіяльність Верховної Ради. Погоджуюся, до речі, з багатьма з них, проте хочу нагадати, що парламент таки є законодавчим органом, і багато наших законів не виконуються якраз виконавчою гілкою влади, тим же урядом. Тож хочу нагадати ті з них, які особливо актуальними є нині і невиконання яких породжує зрозумілу соціальну напругу в суспільстві. Так, зокрема, не виконується Закон “Про соціальний захист дітей війни”, Закон “Про індексацію грошових доходів населення”, який був прийнятий ще 6 лютого 2003 року (!) і до якого, як розробник, я особисто маю пряме відношення.
Проблеми з виконанням цих законів і стали поштовхом Олегу Лукашуку для зустрічі з пресою.
— На основі висновків економічного департаменту нашої партії, — продовжував він, — індекс споживчих цін в Україні в грудні 2010 року становив 142,3% порівняно з груднем 2009 року. А це означає, що реальна інфляція в країні сягнула 42,0%, а не 9%, як пробують нас переконати Держкомстат та уряд. Зрештою, кожен з вас бачить усі ці негаразди на власному сімейному бюджеті. Саме тому наша фракція ставить перед нинішньою владою просту і зрозумілу вимогу: оприлюднити показники реальної інфляції та виконати Закон “Про індексацію грошових доходів населення”, тобто збільшити пенсії, допомоги, стипендії й зарплати відповідно до реального рівня індексу споживчих цін. З цією метою наша фракція й зареєструвала у парламенті законопроект “Про індексацію пенсій, заробітних плат та соціальних виплат на рівень інфляції”.
Якими Олег Лукашук бачить перспективи прийняття цього закону?
— Думаю, що він стане серйозною перевіркою передвиборчих програм і для Партії регіонів, і для комуністів, і для народників, — наголосив депутат, — які, як ви пам’ятаєте, декларували подібні соціальні гарантії на виборах. Наша фракція зініціювала цей проект, як і згаданий закон від 2003 року, і вони обидва повинні запрацювати. Йдеться ж не про політичний піар, а про законні права більшості наших громадян. Саме тому ми нині закликаємо всі партії, усі парламентські фракції підтримати нашу ініціативу і зафіксувати законодавчо нинішній рівень інфляції на рівні 42%.
На питання, звідки брати уряду кошти на реалізацію цієї ініціативи і чи “не проїмо” ми їх, по-простому кажучи, Олег Лукашук зауважив:
— Згадайте, як діяв уряд Юлії Ти-мошенко, який, до прикладу, частину коштів, які надійшли у держбюджет від приватизації “Криворіжсталі”, направив на відшкодування заощаджень громадян, інші соціальні потреби. Нещодавно було приватизовано “Укртелеком”, то чому б частину цих коштів не направити на цю мету? Зрештою, є у нас і багато інших резервів для поповнення державної скарбниці, про які я не перестаю нагадувати. Адже давно вже пора зупинити відтік капіталів через офшорні зони, зокрема Кіпру, розірвавши відповідні міждержавні угоди, накласти реальні податки на розкіш у всіх її проявах, скоротити держапарат і здійснити ряд жорстких заходів, які потребують єдиного — політичної волі керівництва держави. До речі, для денонсації угод про офшори з Кіпром у нас не вистачає чомусь завжди кількох голосів. Адже якщо наші багатії так хочуть у Європу, то мають знати, що тамтешні олігархи платять державі у вигляді податків до 80% своїх прибутків.
Не можна легковажити загостренням соціального незадоволення у суспільстві. Люди повинні бачити: якщо державі важко, то повинно бути важко всім, а то виходить так, що увесь тягар кризи перекладено нині лише на народ…
Б.Демків