Дитячий хокей на Хмельниччині нині існує на громадських засадах, але набирає все більшої популярності. Що необхідно зробити, аби він зайняв належне місце в програмах дитячих спортивних шкіл, набув масовості та став доступнішим для якомога більшої кількості юних хмельничан, днями вирішувалося на засіданні обласної федерації хокею. Його учасники радилися як розвиватиметься цей вид спорту в 2011 році.
Дитячий хокей на Хмельниччині нині існує на громадських засадах, але набирає все більшої популярності. Що необхідно зробити, аби він зайняв належне місце в програмах дитячих спортивних шкіл, набув масовості та став доступнішим для якомога більшої кількості юних хмельничан, днями вирішувалося на засіданні обласної федерації хокею. Його учасники радилися як розвиватиметься цей вид спорту в 2011 році.
“Хокей — динамічний, сильний та красивий вид спорту, для популяризації якого наші хокеїсти-аматори та обласна федерація роблять усе можливе. Його майбутнє — за молодим поколінням, яке ми стараємося залучати в свої лави. Однак головним каменем спотикання в розвитку цього виду спорту серед дітей є те, що він діє на громадських засадах, — каже голова обласного хокейного осередку Сергій Мандзій. — Нам під силу відкрити хокейне відділення дитячо-юнацької спортивної школи. Але воно не зможе працювати з однієї причини: норми забороняють тренувати дітей на відкритій ковзанці або в надувних павільйонах. А тому на нашій ковзанці діти займаються лише в присутності батьків не тільки через безпеку, але й заради популяризації гри”.
Зараз у молодшій та старшій хокейних групах займаються півсотні спортсменів. Для них планують організувати дитячі чемпіонати міста й області, а також запрошуватимуть фахівців з інших міст. Директор ковзанки “Льодовий період”, на якій відбуваються всі тренування та хокейні матчі, Андрій Мазуренко розповідає, що минулого тижня з хмельницькими дітьми працював тренер із Донецька. “Сім днів він ділився досвідом і ми зробили все, щоб за цей час маленькі хокеїсти отримали від нього максимум знань, адже це зовсім інша школа і зовсім інший рівень”, — каже він.
У свою чергу заступник голови обласної федерації та директор хокейної збірної міста “Проскуров” Олег Алексейчук додає, що в молодшу групу діти йдуть із задоволенням, тоді як старші покидають тренування. “Ті ж, хто залишається, просять додаткових занять і не з ким-небудь, а з дорослими гравцями, в яких хочуть навчатися майстерності, — стверджує він. — Щоб зацікавити наше поповнення, ми будемо щомісяця організовувати виїзні ігри в Луцьк, Тернопіль, Львів. Команди цих міст також приїжджатимуть до нас. Звичайно, що на такі поїздки потрібні гроші, тому нехай підприємці, які називають себе меценатами спорту, будуть готові до переговорів стосовно допомоги юним хокеїстам”.
“У цьому році ми маємо зміцнити матеріально-технічну базу. Якщо так буде, то і хокей у місті зробить серозний крок уперед. Також маємо з’ясувати, скільки батьки готові платити за заняття, бо від цього залежать оренда льодового майданчика та екіпірування. Оскільки з форми діти виростають дуже швидко, то її, за спільної згоди, можна було б передавати в обмінний фонд клубу (таке практикують навіть у столичних школах). Тоді екіпіровка не припадатиме пилом, а служитиме іншим. Якщо ж нам траплятимуться талановиті дітки, які хочуть і можуть займатися хокеєм, але не мають можливості платити за заняття, тоді спільними силами клуб міг би забезпечити безкоштовні уроки”, — ділиться планами Сергій Мандзій.
Однак головні перспективи розвитку в нашому регіоні хокейна спільнота пов’язує з появою в Хмельницькому державного льодового стадіону. В цьому році в бюджеті країни на зведення ковзанок закладено 150 млн. грн. Планується, що катки з’являться в 12 українських містах. Хмельницький у цьому списку — у першій четвірці. Кілька днів тому в Києві таки підтвердили обіцянку, що хмельницьке будівництво справді почнеться одним із перших. Оскільки вся необхідна документація на земельну ділянку під льодовий палац уже готова, залишається лише чекати та сподіватися, що будівництво стартує вже цього року. До речі, 12 комплектів обладнання для льодових стадіонів уже шостий рік лежать на складах Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.
Ігор Западенко
Фото дмитра свідерського