Жіночі історії

Світ, ім’я якого — Любов

Чергові нескінченні новорічні канікули в цьому році були особливо довгими. Я, в приступі жалю до своєї нещасної самотньої долі, відмовилася від поїздки з друзями і тепер сиділа вдома й ображалася на весь світ. “Хто придумав ці канікули? Скільки можна витріщатися в телевізор! Єдиний друг, помічник і рятівник від самотності — Інтернет з сайтами знайомств теж не виправив ситуації. Новий рік — усі відпочивають, хто з сім’єю, хто з коханими… В загальному — туга!
І раптом смс-ка: “Пропоную разом повечеряти, ввечері буду в місті”. Цікаво, номер незнайомий, може, чий-небудь жарт? Як же бути? Але мені так набридла програма: диван, телевізор, що просто смертельно захотілося якої-небудь пригоди. “Згодна. Де і по скільки?” Відповідь: “Я за Вами заїду. Скажіть куди”.
Все-таки кожна жінка, особливо бальзаківського віку, — в душі авантюристка. Як кажуть, “чим старшою стаю, тим краще розумію, що путньої баби з мене не вийде!” Гаразд, подивимося, що з цього вийде.
Наступна смс-ка, вже ввечері, говорила: “Я біля будинку, виходьте”. Чудово. Ще б знати хто — “Я”. Гаразд, прорвемося. Оскільки на вулиці зима і можливість втекти від цього залицяльника не виключалася, в хід пішли чоботи “прощай молодість”. Та й узагалі ресторан цілком може виявитися якоюсь “забігайлівкою”. Так чого випендрюватися? Виходжу.
Біля шикарної машини стоїть високий, сивий, дуже серйозний чоловік.
— Ірино? Прошу Вас, — дверцята машини відчинилися і зачинилися. — Там ззаду для Вас сюрприз! На сидінні лежали червоні троянди.
Сказати, що я була здивована — не сказати нічого. “Господи, що це? На маніяка начебто не схожий. Хто ж він, звідки мене знає? Я не бачила його ніколи в житті!”. Ці думки вихором промайнули в моїй нещасній голові, але відповідей не було. Тим часом ми поїхали.
— Не дивуйтеся, коли Ви залишили мені телефон на сайті. Я дзвонив перед святами, але Ви були зайняті і не зовсім делікатні, — він посміхнувся.
І тут я згадала, дійсно, хтось дзвонив, а я, в запарці, рикнула на дзвінок у трубку.
— Мене звуть Степан. Ось ми й приїхали, — машина зупинилася біля шикарного ресторану. “Мамо, як же, я туди зайду в такому вигляді?!”
Але потрібно було гідно протриматися до кінця.
Вечеря була замовлена заздалегідь. Не знаючи смаків своєї супутниці, Степан передбачив усе, що можливо. Тільки вибір напоїв надав мені.
Розмова потекла так легко і невимушено, ніби ми знайомі 100 років. Я не пам’ятаю, що пила, що їла. В голові було тільки одне: “Невже це відбувається зі мною?” Пізніше він провів мене додому і обіцяв зателефонувати ще.
Виявилося, що в моїй анкеті я забула видалити номер телефона. Така необережність привела мене до щастя.
Ми разом уже три роки. Казка продовжується. Я нарешті живу. Все, що було до нього, втратило сенс. Він — це квіти, гарний настрій, він — це поцілунок серед ночі, обережний, щоб не розбудити. Він — це цілий світ, світ, ім’я якого — Любов!
І не важливо скільки тобі років, не важливо, що руде волосся, то творіння перукарів. Важливо, що очі блищать, що дівчата-офіціантки в ресторані, не втримавшись, кажуть на прощання: “Приходьте, ви така гарна пара!”. Важливо, що коли ми разом, ми не помічаємо нікого навколо. Таке не цінується в молодості. Здається, буде ще не раз. Таке можна оцінити лише тоді, коли насолоджуєшся кожним днем, кожною хвилиною, ніби востаннє. Тому що все — пізно, може перерватися в будь-який момент, адже ми зовсім не молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *