На календарі

Чотири свята в один день

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День створення УПА та День захисника України.
Всі ці свята виникли послідовно і пов’язані одне з одним. В українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. За легендами, ще князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.
Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня було одним із найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята — Козацька Покрова. 14 жовтня також вважається днем створення Української Повстанської Армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями та заснуванням у цей день УПА, сили хоча й неоднозначної в історії України, але покликаної боронити її незалежність. Отож нам дійсно є що святкувати 14 жовтня і цей день справді належить захисникам Батьківщини.
До 14 жовтня в архівному відділі міської ради організували тематичну виставку, присвячену цим святам. Серед експонованих документів відвідувачі зможуть знайти інформацію про історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *