Акцент

Нова платформа для бізнесових ідей та IT-новацій

У Хмельницькому відкрили унікальний центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB. Це вже п’ятий хаб в обласному центрі, який консолідує лідерів та агентів змін, які сприяють його розвитку. Під час презентації підписали Меморандум про співробітництво між Хмельницькою міською радою та IT-кластером.

ХХІ століття називають століттям креативної економіки, і якраз відкриття iHUB логічно вписується в стратегію “Хмельницький-2020”, в якій наше місто визначено найбільш сучасним, комфортним та конкурентоспроможним в Україні, і сприятливим бізнес-кліматом та найбільш ефективним економічним врядуванням серед усіх обласних центрів.
Новостворений центр — ще одна бізнес-платформа, що дасть додатковий стимул для розвитку та підтримки інновацій, а також допоможе містянам реалізувати власні ідеї, почати свій бізнес та мати все необхідне для досягнення успіху. Це також локації для підтримки айтішників та підприємництва. Задля цього в центрі є все — якісна та комфортна інфраструктура, спеціальна література, менторська підтримка, сучасна техніка, простір для школи молодого підприємця, проведення навчальних тренінгів та конкурсів стартапів, а також консалтингова зона для представників мікро-, малого та середнього бізнесу. Створили тут і онлайн-платформу міст-побратимів, щоб бізнес виходив на нові обсяги, експорт та знаходив нові партнерства за кордоном.
Знаходиться центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB на вул. Бандери, 2/1а у ТЦ “Монблан”.
“У 2016 році вирішили: аби місто розвивалося, треба, окрім покращення міської інфраструктури, зайнятися створенням громадських просторів, місць, де активні й ініціативні люди матимуть змогу реалізувати свої ідеї. Такі простори в форматі хабу запроваджуємо в різних сферах. Наприклад, у нас є Молодіжний центр, Центр енергоефективності тощо. Не вистачало подібної локації для підтримки айтішників та підприємництва, тепер її маємо. Приємно, що облаштувати центр вдалося з мінімальними затратами. 1,5 млн грн — це грант, тобто безповоротні кошти від Європейського Союзу, і лише 239 тисяч гривень — наше співфінансування. Це один із проєктів-переможців грантового фінансування”, — розповів міський голова Олександр Симчишин.
Двері центру відчинені для кожного мешканця міста, який має бажання познайомитися зі сферою новітніх технологій, а також отримати фахові консультації щодо пошуку та валідації бізнес-ідеї, створення бізнес-плану, систематизації бізнес-процесів, фінансового менеджменту, маркетингу, продажів, юридичної підтримки.
У день відкриття в центрі провели перший тренінг з відомим бізнес-тренерем ЕБРР Іваном Фролковим та підписали Меморандум про співробітництво між Хмельницькою міською радою та IT-кластером.

Ольга Сєргєєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *