Місто і влада

Сміття, яке не видно

У Хмельницькому продовжують встановлювати підземні контейнери для побутових відходів, аналогів яких в Україні немає.
На перший погляд, — це звичайний контейнер для сміття, хіба що більшого розміру. Насправді — ноу-хау для містян і комунальників. Адже знаходяться вони в підземному бункері, вилитому з бетону. На поверхні лише невеликий блок з кришкою, піднявши яку, можна викинути сміття. Перші два підземні контейнери встановили в центральній частині міста на початку червня торік. Нині таких уже сім, а до кінця року буде дев’ять.
Кожен підземний контейнер за місткістю втричі більший, ніж звичайний. Про його наповненість сповіщають спеціально вмонтовані датчики. Далі справа техніки, якою з пульта керують спеціально навчені водії-оператори “Спецкомунтрансу”. За три хвилини справа зроблена й універсальна машина їде далі.
Новинка сподобалася містянам одразу. Щоправда, дехто побоювався, що знайдуться вандали, які псуватимуть наземну частину бункера або викидатимуть до підземного смітника все, що завгодно.
“Не можу сказати, що все вдалося одразу, але з часом люди вчаться не викидати у такі баки ялинок і скляних банок з огірками, не складати сміття поруч, все менше намагаються запхати у бак те, що туди не вміщається, — каже міський голова Олександр Симчишин. — Маємо авто, що обслуговує саме такі сміттєві майданчики. Підготували для нього фахівців, бо система управління там майже як у невеликого літака”.
До Хмельницького підземні контейнери привезли з Португалії. На відміну від вітчизняних, якими вже користуються кияни та львів’яни, вони не пропускають рідину і вдесятеро легші. А ще обладнані системою автоматичного пожежогасіння та повністю герметичні, а відтак, де вони встановлені, немає ні неприємного запаху, ні пташок навколо. Окрім цього, це ще й зручно, адже займають вони зовсім мало місця.
Вартість одного такого підземного контейнера — 250 тисяч гривень. Це кошти винятково міського бюджету.
Наразі в місті планують максимально прибрати наземні сміттєві баки, замінивши їх на підземні.

Ольга Сєргєєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *