Місто і влада

Весела галявина

У сквері ім. Тараса Шевченка споруджують сучасний ігровий простір для дітей

Серед найулюбленіших зелених зон містян ― сквер імені Т.Шевченка. Тут завжди людно й гамірно, адже повсякчас і в самому сквері, і поруч на Проскурівській відбуваються різноманітні заходи — концерти, фестивалі, змагання… Саме тому сквер має бути сучасним і відповідати запитам хмельничан ― вважають у міській раді.

Нещодавно у сквері розпочали будівництво нового ігрового дитячого майданчика. Він займатиме більшу половину дитячої зони відпочинку, що вздовж вулиці Героїв Майдану. Донедавна тут були старі металеві та дерев’яні ігрові споруди, які з роками застаріли й втратили привабливість. Їх вирішили демонтувати, а замість них встановити сучасні і навіть інклюзивні.
У площину забудови увійшли дві монументальні казкові скульптури Миколи Мазура “Риба-Кит” та “Бабка”. Улітку їх капітально відремонтували й пофарбували, щоб поруч з новими спорудами виглядали гармонійно.
За словами начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Василя Новачка, загальна вартість нового дитячого майданчика сягає 3,3 мільйона гривень. Із них 2,5 мільйона витратять з міського бюджету, решта — за рахунок субвенції з державного. Тендер виграло приватне підприємство “Люкс Інстал”.
Наразі будівельні роботи в розпалі. Частину дитячого майданчика вже виклали бруківкою. Раніше тут покриття взагалі ніякого не було, а відтак молодим мамам на підборах сюди було зась. А після дощу один дрес-код і для малюків, і для дорослих — гумові чоботи. Відтепер, йдучи на ігровий майданчик зі своїм чадом, змінне взуття брати не потрібно. Якщо якась мамочка зловить ґаву, занурившись з вухами в Інстаграм, а дитя тим часом, зашпортнувшись за шнурок, впаде, не біда: під ігровими спорудами для безпеки дітей викладуть спеціальне покриття.
“Якщо осінь буде теплою, сподіваємося закінчити дитячий майданчик ще цього року. Ігрове обладнання вже замовили. На майданчику буде багато цікавих та незвичних атракціонів. Деякі швецького виробництва, інші вітчизняного”, ― розповідає Василь Новачок.
Більшість споруд призначені для фізичного розвитку дітей, де можна і повисіти, і полазити. У багатьох конструкціях буде й верхолазне спорядження, зокрема два ігрові комплекси різних форм та піраміда. Оригінальний вигляд матимуть гойдалки “Гніздо” та “Малятко”. Серед імпортного обладнання, яке дозволяє вдосконалювати навички моторики, два обертові колеса. Одне з них встановлять під нахилом, а ще тут змонтують ігрову споруду у вигляді корабля. Буде й два хоббітони з трубами, в середину яких можна залізти. Один із них додатково обладнають гіркою та містком. Також на майданчику встановлять ростомір та чотири дошки різної тематики, на яких цікаво і корисно займатися дітям із особливими потребами. Крім того, для таких дітей встановлять спеціальні гойдалку та карусель із штурвалом.
В управлінні ЖКГ міста сподіваються, що завдяки різноманіттю споруд новий майданчик стане улюбленим місцем відпочинку для дітей різного віку та фізичних можливостей.
У сквері ім. Т.Шевченка приємно посидіти біля прохолодних фонтанів та помилуватися різнобарв’ям квіткових клумб. Загальне враження можуть зіпсувати хіба що ворони, які облюбували цю зелену зону для зведення своїх гнізд.
“Кілька років у сквері працював звуковий апарат для відлякування птахів, але з часом вони до нього звикли і перестали реагувати. Натомість мешканцям навколишніх будинків зайвий шум апарату дошкуляв.
“Щоб відвадити звідси птахів, періодично знімаємо гнізда, але ті в’ють нові. Відтак прибиральникам доводиться постійно мити лавки від їх посліду. Як показує досвід, єдиним дієвим методом є омолодження дерев. Навесні біля дитячого майданчика комунальники за погодженням з екологами зрізали сухе гілля, тому в цій частині скверу птахів поменшало. Омолодити насадження у центральній частині парку не можемо, бо, на думку екологів, це не доречно”, ― зазначає Василь Новачок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *