Соціум

Зустрічайте: на сцені діти-актори!

У місті відбувся фестиваль театральних колективів “Чаро-дій”

У Міжнародний день захисту прав дітей поблизу кінотеатру ім. Т.Шевченка відбувся перший у місті фестиваль театральних колективів закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти “Чаро-дій”. Протягом трьох годин на сцені просто неба оживали персонажі казок “Колобок”, “Ріпка”, “Півник і двоє мишенят”, “Вередлива коза” та багато інших. Юних акторів щільним кільцем з усіх боків оточили глядачі й випадкові перехожі. Дітлахи вмощувалися на сходах, підходили якомога ближче, щоб наживо побачити улюблених героїв і в перерві між виставами взяти участь у цікавих конкурсах та розвагах.
Учасники фестивалю — діти від 3 до 17 років — виступали самостійно та в тандемах зі своїми педагогами.


У департаменті освіти та науки міської ради розповіли, що в місті існує багато театральних колективів й аматорських гуртків, однак до фестивалю долучилися тільки окремі з них, а саме: вихованці восьми дошкільних, шести загальноосвітніх та одного позашкільного навчальних закладів.
Одними з перших на фестивалі виступили учасники гуртка “Чарівні намистинки” Палацу творчості дітей та юнацтва. Малюки від п’яти до семи років декламували вірші про лісові ягоди та гриби, співали і танцювали.
“Це наш дебют на такій великій сцені. Моїм вихованцям надзвичайно сподобався цей досвід. Після виступу маленькі артисти влаштували майстер-клас для однолітків і навчали їх ліпити з пластиліну фігурки ягід та грибів, які вони уособлювали у своїх різнобарвних костюмах”, — розповіла керівник гуртка Людмила Потапова.
Маленькі актори без страху виходили на сцену, щоб продемонструвати глядачам свої вміння. Олена Мишляковська зі своїм чоловіком — професійні артисти, але цього дня перед публікою виступали не вони, а їхня шестирічна донька Каріна.
“Моя доня відвідує театральний гурток при дошкільному навчальному закладі №25 “Калинонька”. У нас чудові вихователі, організатори та музичні керівники, завдяки їхнім старанням діти почуваються на сцені розкуто й отримують величезне задоволення від того, що роблять”, — каже Олена Мишляковська.
У дошкільному навчальному закладі №3 “Світлячок” вважають, що завдяки засобам театралізації та казці діти легко спілкуватимуться з однолітками та розвиватимуть своє мовлення. На фестивалі десятеро педагогів дитсадка демонстрували глядачам постановку за мотивами української казки “Солом’яний бичок”.
“Щоп’ятниці разом із нашими вихованцями проводимо репетиції, а потім щомісяця показуємо вистави. Постановки, зібрані за рік, узимку переростають у тижневий фестиваль казки нашого закладу. Поряд із вихованцями до участі у театралізованих дійствах залучаємо й батьків”, — каже методист ДНЗ №3 “Світлячок” Ніла Попик.
Серед учасників фестивалю було чимало дітей старшої школи. 15-річна Анна Шведа, учасниця комік-гурту “Смайлик” спеціалізованої загальноосвітньої школи №29 разом зі своїми друзями презентували добірку байок Павла Глазового. Очікуючи на свій виступ, дівчина взяла участь у конкурсі з імпровізованого читання і здобула перемогу.
“Було трішки складно читати незнайомий текст, але я впоралася й за це отримала цукерки. Загалом тут дуже весело і цікаво”, — ділиться враженнями дівчина.
Хмельничанка Тетяна разом з шестирічним сином Назаром стали на фестивалі випадковими глядачами. “Ми прогулювалися поруч і підійшли, аби подивитися, що відбувається. Переглянули одну виставу, потім іншу — і вже не сила було відійти. Вирішили залишитися до кінця”, — зізнається жінка.
Упродовж свята ведучі-клоуни звеселяли дітей. Маленькі артисти та їхні вихователі комунікували з глядачами, спонукаючи їх бавитися, усміхатися та активно аплодувати.
“Нагородами для дітей стали солодощі, канцелярські товари й гарний настрій. Сподіваємося, що це свято сподобається учасникам і глядачам, батькам та дітям. Тоді фестиваль може стати традиційним. Загалом тішить, що в Хмельницькому зростає стільки талановитих дітей!” — каже методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки міської ради Наталя Лєпіхова.

Ірина Бабієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *