З життя громади

НВК на Озерній: будівництво сучасного комплексу триває

Понад 300 першокласників цього року переступили поріг НВО №28, що на Озерній. Мікрорайон останніми роками інтенсивно забудовують, тож чотири роки тому заговорили про будівництво ще одного навчального закладу. Бо в єдиній школі, яка є на території Озерної, стає з кожним роком складніше прийняти таку кількість дітей.

Будівництво нового навчально-виховного комплексу розпочалось у 2016 році. Навчальний заклад включатиме і дитячий садочок, і початкову школу. Вартість сучасного НВК становить понад 100 мільйонів гривень. На початок робіт з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень. У 2017-ому на будівництво комплексу спрямували понад 33 мільйони гривень, з яких 5 мільйонів — кошти з державного бюджету, решта — з місцевого. У 2018 році з міської казни на продовження будівельних робіт виділили понад 36 мільйонів гривень, ще 20 мільйонів планують закласти у 2019 році. Крім того, цьогоріч за сприяння народного депутата Сергія Лабазюка на будівництво закладу спрямовано ще 5 мільйонів гривень субвенцій.
У червні наступного року забудовник має здати приміщення ДНЗ. Після цього будуть набирати персонал, закуповувати необхідне обладнання та оголошувати тендери на постачання продуктів харчування. Очікується, що вже 1 вересня дитячий садочок відчинить двері для маленьких вихованців.
“Ситуація у НВО №28 — складна, проте не критична. Набагато критичніше з дитячим садочком. І цей НВК, який будується, досить глобальний проект, який спершу оцінювали у 100 мільйонів гривень, проте пізніше кошторис переглянули”, — розповідає депутат Хмельницької міської ради Олександр Сидорук.
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 215 дітей — 11 зон для кожної окремої групи. Проте у міській раді запевняють, ДНЗ може прийняти до 350 вихованців.
Новий ДНЗ оснащений ліфтом для подачі харчування — і це перший заклад у Хмельницькому, обладнаний таким механізмом. При будівництві подбали і про безпеку дітей, адже підвальне приміщення облаштоване на випадок надзвичайних ситуацій. Будуть тут й актова та спортивна зали.
У школі, будівництво якої планують завершити до кінця 2019 року, навчатимуться діти початкових класів. Заклад розрахований на 480 учнів. Наразі звели лише коробку школи — стіни, дах та вікна, де встановили потужну вентиляційну систему. На решту робіт потрібно ще до 60 мільйонів гривень.
На території комплексу облаштують два оздоровчі майданчики — для молодших та старших дітей. Крім того, будуть тут і два літні ігрові поля. Усе аби діти мали всі необхідні умови для всебічного розвитку.
Ольга ЗІНЬКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *