Соціум

Проти догхантерів відкрили кримінальне провадження

Соціальними мережами почало ширитися відео, як невідомі чоловіки 3 жовтня на вулиці Трудовій труять безпритульних собак. Догхантерами виявилися працівники комунального підприємства “Спецкомунтранс”. Сьогодні, 9 жовтня, громадські активісти й небайдужі хмельничани прийшли до міського відділу поліції вимагати покарати вбивць тварин.

За словами голови ГО “Врятуй життя” Олени Голубничої, одна з отруєних собак померла в муках, іншу вдалося врятувати. Експертиза ветеринара показала, що тварин труїли протитуберкульозними препаратами, які мають продаватися в аптеках за рецептом. Втім досвід показує, що аптекарі порушують законодавство й вільно продають ці медикаменти місцевим догхантерам.

“Нині вже не знаєш, коли собак вбивають догхантери, а коли — комунальники. Думаю, що це був не єдиний їхній злочин. В мене є здогадки, що це вбивство було замовним. Якщо слідчий буде належно працювати, він знайде людей, які попросили комунальників потруїти собак, — розповідає Олена Голубнича. — В мене є свідки на вулиці Трудовій, 40, які можуть підтвердити, що отруєні собаки завжди поводилися мирно, нікому не заважали. Єдина проблема: одну з них потрібно було стерилізувати. Натомість комунальники її вбили”.

Хмельничан обурює, що вони витрачають власні кошти і час, щоб лікувати тварин, а догхантери їх убивають. Більше того, люди побоюються, що отруїтися можуть їхні домашні улюбленці. Такі думки є не безпідставними, адже отруту ховали в ковбасу, яку розкидали на вулиці.

Як стало відомо, винних у вбивстві комунальників звільнили з роботи. Більше того, правоохоронці за фактом отруєння собак вже відкрили кримінальне провадження. Вони пообіцяли інформувати ініціативну групу хмельничан про хід справ.

Опісля громадські активісти завітали в міську раду. Заступник міського голови Андрій Бондаренко запевнив їх, що хмельницька влада проти такого варварського поводження з тваринами.

“Такі дії є неприпустимі. Усі винні в убивстві тварин повинні відповідати перед законом. Особисто переконаний, що відповідальність за такі злочини має бути значно суворішою, аніж є наразі”, — наголосив Андрій Бондаренко.

Також присутні вимагали оприлюднити інформацію на сайті міської ради, як були використані кошти, виділені на стерилізацію безпритульних тварин.

Санкція статті 299 “Жорстоке поводження з тваринами” Кримінального кодексу передбачає штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців.

Андрій ЯЩИШЕН

Фото автора

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *