Вівторок, лютого 20, 2018

У центрі уваги — позашкільна освіта

Урок на завтра

Головним питанням порядку денного розширеного засідання виконавчого комітету міської ради була позашкільна освіта. Про роботу департаменту освіти і науки щодо дотримання та забезпечення її організації доповідав його директор Роман Миколаїв.

“Реформа освіти, яка запроваджується з 2018 року, передбачає проведення виховної роботи учнівської молоді саме у позашкільних закладах освіти”, — з цього розпочався його звіт. Нині система позашкільної освіти міста складається з шести навчальних закладів, які забезпечують розвиток індивідуальних здібностей і вподобань кожної дитини, формування сучасної особистості зі свідомими національно-патріотичними переконаннями. Так, у Палаці творчості дітей та юнацтва працюють 144 гуртки за різними творчими напрямками, де займаються 2624 вихованці. У міському центрі туризму, краєзнавства та екскурсій 47 груп охоплюють 670 учнів. Дитячо-юнацька спортивна школа департаменту освіти і науки є закладом спортивного профілю, який реалізують на практиці 60 груп, де займаються 428 юних хмельничан. Організація дозвілля та відпочинку з гармонійним розвитком шкільної молоді покладена на дитячо-юнацький центр з мережею 38 груп. Цього навчального року вони складалися з 519 учнів. Позашкільний навчальний заклад — дитячо-юнацький оздоровчий комплекс “Чайка” щороку приймає на літній відпочинок дітей 7-18 років і є провідним на Хмельниччині. Закладом системи середньої освіти у місті є міжшкільний навчально-виробничий комбінат, орієнтований на допрофесійну і професійну підготовку учнів загальноосвітніх закладів. У його 37 групах набували профорієнтацію 624 учні. За словами Романа Миколаїва, нині розглядається питання щодо перетворення комбінату в багатопрофільний політехнічний ліцей.
Крім цієї мережі, учні міста здобувають позашкільну освіту в гуртках, студіях, секціях, створених безпосередньо у школах. Загальна їх кількість за різними напрямками — 435, де навчаються 8038 учнів. Враховуючи всі позашкільні заклади і шкільну мережу, система цього виду освіти у місті охоплює 45% усієї кількості шкільної молоді — понад 13,5 тисячі. Торік на її фінансування з бюджету міста було виділено 16,9 мільйона гривень. Видатки на одного учня склали 3,4 тисячі гривень.
Водночас Роман Миколаїв зазначив, що минулоріч дещо зменшилися надходження позашкільних закладів від надання платних послуг. Щодо наявних проблем усієї системи позашкільної освіти, то в департаменті визначають недостатнє залучення підлітків і старшокласників, зношеність будівель закладів, відсутність бюджетних призначень на придбання техніки, обладнання, програмного забезпечення та фінансування участі вихованців у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Натомість головною метою роботи мережі позашкільної освіти міста залишається “відтягнення дітей з вулиці з реалізацією їхніх інтересів у діючих закладах і шкільних гуртках”.
Члени виконавчого комітету схвально поставилися до представленої інформації, визнавши як позитив кількість залучених учнів до системи позашкільної освіти, але з подальшим завданням її збільшення. Щодо цього вони проголосували за відповідне рішення.
Надалі виконком затвердив низку рішень, що стосувалися проектів пропозицій на сесію міської ради. Серед них — питання оренди приміщення комунальної власності, передачі їх у безоплатне тимчасове користування, зміни до бюджету та Програми розвитку освіти, надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність цілісних майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів та інше. Загалом було розглянуто 57 пунктів порядку денного.
Володимир РАЗУВАЄВ
На фото з архіву редакції: під час занять у міському центрі туризму, краєзнавства та екскурсій

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info