Понеділок, лютого 19, 2018

У прикордонників з’явиться сучасний тир

На варті

Курсанти Національної академії Державної прикордонної служби ім. Б.Хмельницького та місцеві старшокласники незабаром зможуть здобувати навички з кульової стрільби у сучасному мультимедійному тирі. Про принципи його роботи співробітники навчального закладу розповіли днями міському голові та представникам ЗМІ.

 

Мультимедійний тир з’явиться у НАДПСУ в рамках міської програми патріотичного виховання молоді Хмельницького. З міського бюджету на це виділено 200 тисяч гривень і стільки ж — з державного. Частина сучасного обладнання вже доставлена у навчальний заклад. Зокрема, це мультимедійний екран, проектор і система визначення точки влучення кулі. Решту устаткування планують довезти до літа. Це — джерело безперебійного живлення, програма управління тиром, набір відеофільмів і вправ, апарат реєстрації кількості пострілів, система імітації вогню у відповідь.
Після цього у тирі займатимуться не лише курсанти академії, а й хмельницькі старшокласники під час уроків з допризовної підготовки.
За словами професора кафедри вогневої і тактично-спеціальної підготовки академії Андрія Плеханова, використання подібних тирів уже давно стало нормою в Європі. Перевагами такого обладнання є безпечність, можливість використовувати різні типи куль і відпрацьовувати бойові навички, які неможливо здобути у звичайному тирі.
“Найперше, відзначу, що батьки можуть не переживати за безпеку дітей — екран тиру містить кулезбірник, який виключає ймовірність рикошету чи влучення уламків боєприпасів. До того ж під час занять можна використовувати не лише бойову зброю, а й страйкбольну. Завдяки цьому обладнанню ми виховуватимемо справжніх професіоналів, адже деякі типи вправ дозволяють вибирати: відкривати вогонь чи вирішити конфлікт мирно і 75 відсотків таких вправ розраховані саме на мирний сценарій. Тобто, якщо курсант відкриває вогонь, але в цьому немає потреби, він отримає погану оцінку”, — зазначив Андрій Плеханов.
Важливу роль відіграє система імітації вогню у відповідь. Якщо курсант не влучає в мішень, то може очікувати, що отримає постріл у відповідь. Звісно, це не буде загрожувати його життю чи здоров’ю, проте краще підготує до реальних бойових умов.
“Програма патріотичного виховання молоді міста на базі академії вже нині дає результати. Вона передбачає не лише покращення матеріально-технічної бази навчального закладу, а й профорієнтаційну роботу серед місцевої юні. Місто й надалі підтримуватиме академію у такій роботі”, — пообіцяв міський голова Олександр Симчишин.
Наш кор.
Фото Андрія ЯЩИШЕНА

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info