Понеділок, лютого 19, 2018

Василь Нікітчук: “Контрактники отримають більше”

На варті

Контрактна служба в армії з кожним роком стає дедалі популярнішою. На це впливають і грошове забезпечення, і соціальні гарантії, і визнання громадськості. Про проходження військової служби за контрактом розповів заступник військового комісара Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату, підполковник Василь Нікітчук.

— Василю Івановичу, яка нині ситуація з грошовим забезпеченням охочих проходити службу в Збройних Силах за контрактом? Є якісь нововведення?

— Збройні Сили України продовжують проводити набір громадян на військову службу за контрактом. Це — чоловіки віком від 18 до 60 років і жінки до 50 років. Термін укладання контракту — від шести місяців з можливістю його продовження.
Нині солдат-контрактник, у якого немає військового стажу, отримує щомісяця не менше семи тисяч гривень. Відповідно, представники сержантського й старшинського складу отримують більше. Крім того, цьогоріч заплановано значно збільшити грошове забезпечення військослужбовців. Тому проходження контрактної служби у Збройних Силах України щороку стає престижнішим.
Деякі зміни вже торкнулися військових, які перебувають у зоні проведення АТО. Для них грошове забезпечення значно збільшилося. Наприклад, бійці на першій лінії щомісяця додатково отримують 6000 гривень, в інших районах — 2400 гривень.
Відповідно про престижність  професії військового свідчить і кількість охочих хмельничан підписати конт-ракт. Наприклад, минулого року міський військовий комісаріат до служби за контрактом залучив 627 громадян. Серед них є і ті, хто вже служив в армії, і ті, для кого це вперше. Також вминулого року 17% призовників висловили бажання проходити військову службу за контрактом.

— Які ще соціальні гарантії забезпечені контрактникам?

— Держава нині їм гарантує в першу чергу житло, якщо, наприклад, необхідний переїзд в іншу частину країни. Якщо у військової частини немає відповідного житла, то контрактнику надається грошова компенсація для винайму. Також військовий може отримати підйомну допомогу для себе та на кожного члена сім’ї, які переїхали з ним на нове місце проходження служби.
Солдати і сержанти, які мають вищу освіту на рівні не нижче бакалавра, після проходження тримісячних курсів у вищих військових навчальних закладах отримують первинне офіцерське звання та продовжують проходити військову службу на офіцерських посадах. Також контрактники можуть безкоштовно здобувати знання на заочній формі у будь-якому вищому навчальному закладі України.

— Є ще якісь нововведення?

— За військовими, які уклали контракт на особливий період, зберігається попереднє місце роботи та середньомісячна заробітна плата, незалежно від форми власності підприємства та установи. Окрім того, відповідно до змін у вітчизняному законодавстві учасники АТО мають право виходу на пенсію після досягнення 55 років для чоловіків та 50 років — для жінок.

— А яка ситуація з матеріальним забезпеченням контрактників і рівнем їхньої військової підготовки?

— Нині всі військові повністю забезпечені необхідним обладнанням та амуніцією. Це стало можливим завдяки державним програмам. Так, прибувши у спеціальний навчальний центр, військовослужбовець підписує конт-ракт й одразу отримує все необхідне спорядження — нову форму, взуття... Тут вітчизняні Збройні Сили намагаються орієнтуватися на стандарти НАТО.
Минулого року змінилася форма — вона стала кращої якості. Наприклад, військовим нині дають лише вітро- й вологозахисні куртки. Змінилася й натільна білизна. А ще офіційно ввели флісові костюми. Для військових нині видаються дві пари взуття — літнє й зимове. Тепер у ньому комфортніше ходити, його не потрібно довго розношувати. І це лише частина гарних змін.

— Які головні вимоги до тих, хто хоче підписати контракт?

— Перш за все, треба мати придатний для служби стан здоров’я. Для цього слід пройти у військкоматі повний медичний огляд. Тут же ми надаємо перелік документів, які необхідно зібрати: відомості про відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку. Після цього відкривається особова справа й особа відправляється у навчальний центр, де впродовж двох-трьох місяців отримує необхідні знання.
Служба за контрактом — це престижно й почесно! Тому військкомат запрошує на контрактну службу. Це — правильний вибір кожного свідомого хмельничанина. Так він допоможе відновити боєздатність Збройних Сил України й виконати обов’язок перед Батьківщиною, а натомість отримає гідну зарплатню, якісне матеріальне забезпечення й повагу суспільства.
Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info