Вівторок, лютого 20, 2018

Молодь має бути активною та освіченою

Молодіжний центр

Завдання шкільної програми — не лише навчити азів науки, а й виховати суспільно свідому, патріотичну особистість. Вже у школі, вивчаючи історію, учні мають можливість проаналізувати життя попередників, аби продовжити гарні традиції і не повторити помилок. То чому вони не можуть впливати на життя країни? “Можуть!” — стверджують представники Всеукраїнської громадської організації “Студентське братство”, які 17 січня завітали до технологічного багатопрофільного ліцею ім. Артема Мазура.

Мета їхнього візиту — презентація всеукраїнського проекту “Через власний приклад”. Молоді активісти провели для ліцеїстів лекцію про те, які добрі справи для країни можна робити вже у школі. Серед проблем, які під силу вирішити учням та студентам, — озеленення міст, пришкільних ділянок. Ліцеїсти переглянули відеоролик, як їхні однолітки з інших міст домоглися від влади можливості насадити зелені рослини на чималій території.

Лідери “Студентського братства” Дмитро Філоненко та Євген Суглобов відзначають, що старшокласники можуть навіть боротися з корупцією у країні. Ще одна вирізка з телевізійних новин вразила хмельницьких учнів: завдяки молодим активістам звільнено корумпованих львівських чиновників. Представники “Студентського братства” нагадали права молодих, їх можливість надсилати владі листи, запити, заяви тощо. Навіть зголосилися навчити цього своїх послідовників.

Ще однією важливою темою зустрічі були міжрегіональні поїздки Україною молодих активістів. Молодь має бути єдиною, вважають молодіжні лідери.

Помилки дорослих, які ділять країну на Захід і Схід, україномовних та російськомовних, не повинні повторитись у майбутньому. “Я приїхав із Луганщини. Раніше чув, що на заході України вороже ставляться до східняків. Але коли разом із однодумцями їздили на Львівщину, мене вразив тамтешній теплий прийом. З нами гарно спілкувались і молоді, і старші люди. Так само стається, коли молодь із західних регіонів приїжджає до нас. Ми дуже раді спілкуванню, а тим більше співпраці!” — ділиться Євген Суглобов.

Щоб молоді українці були єдиними, активісти громадської організації показали короткометражні фільми про великих українців, які самі підготували. Зокрема про українського націоналіста Романа Шухевича, його нащадків та послідовників.

У рамках лекції з національної свідомості Дмитро Філоненко та Євген Суглобов закликали учнівську молодь проводити акції на важливі для них та суспільства теми.

“Студентське братство” — спільнота студентської молоді, об’єднаної прагненням свободи, незалежності та реалізації в усіх сферах життя, чекає у своїх лавах і молодих хмельничан.

Ірина САЛІЙ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info