Вівторок, лютого 20, 2018

“Green Fest” повернеться у 2018 році з більшим розмахом

Молодіжний центр

Минулої п’ятниці представники ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” під час прес-конференції в Агенції сталого розвитку “АСТАР” розповіли про зроблене 2017 року та поділилися планами на 2018-й.

Молоді активісти впродовж 2017-го провели 131 захід, це — події великого й дрібного масштабів. Найбільшими своїми досягненнями вони вважають розробку проекту Молодіжного парку та проведення ювілейного фестивалю “Green Fest”. Останній, до речі, відвідали понад п’ять тисяч хмельничан та гостей міста.

За словами члена ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Артура Кокаревича, спільно з ГО “ProProstir” вдалось організувати воркшоп із архітекторами з різних міст України. Упродовж трьох днів вони напрацювали проект візуалізації Молодіжного парку. Були сподівання, що початок його реалізації відбудеться у 2017 році, що хоча б з міського бюджету будуть виділені кошти на розробку проектно-кошторисної документації. Але на заваді стали бюрократичні перешкоди.

“У міській раді розробили проект землеустрою, але для його затвердження необхідні погодження Держгеокадастру і Національної агенції водних ресурсів. На жаль, упродовж року вони не могли вирішити, хто першим має ставити підпис, киваючи один на одного, — пояснює Артур Кокаревич. — Щоб розірвати замкнене коло бюрократії, вирішили розробити два нові проекти землеустрою. Один із них буде створений для частини Молодіжного парку, землі якої підпадають під юрисдикцію Держгео-кадастру, інший — для Національної агенції водних ресурсів”.

Громадські активісти також продовжили роботу в сфері енергоефективності: третій рік поспіль реалізують у Хмельницькому міжнародний проект “CLEEN”. У 2017-ому в його рамках “Молодіжний клуб розвитку” розробив мапу енергоефективності місцевих бюджетних установ, спільно з телеканалом “Місто” відзняв документальний фільм “Енергоефективне місто” та провів тематичний тренінг для хмельницьких депутатів та їхніх помічників. Щоправда, останні, певно, не надто перейнялися проблемою енергоефективності, бо на захід прийшли тільки восьмеро з них.

“Тренінг відвідали двоє депутатів міської ради і шестеро помічників. Тобто місцевим обранцям або не цікаво, або вони не розуміють, що питання енергоефективності надзвичайно важливе для Хмельницького”, — зазначив Артур Кокаревич.

Крім того, громадські активісти спільно з хмельницькими підприємцями започаткували проект “Бізнес інвестує в молодь”.

Голова ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір планує цьогоріч зайнятися соціальним підприємництвом. Мета — створити бізнес, який акумулюватиме фінансові ресурси на впровадження суспільних змін у Хмельницькому. Фактично це буде інструмент не для заробітку, а для вирішення проблем міста.

Також Степан Кушнір зазначив, що у 2018 році “Green Fest” все-таки буде, хоч і планувалося, що ювілейний фестиваль стане останнім, адже досягнув поставленої мети.

“Green Fest” був створений для популяризації ідеї створення Молодіжного парку й захисту прибережної зеленої зони від забудови. Під час останнього фестивалю ми презентували хмельничанам візуалізацію парку. Проте “Green Fest” набув популярності й багато людей хочуть його повернення, тому вирішили не ставити на ньому крапку. Більше того, на наступний фестиваль буде виділено значно більше коштів і він стане ще масштабнішим, будуть запрошені відомі музичні гурти”, — розповів Степан Кушнір.

Також у планах громадських активістів створити Хмельницький енергетичний кластер — платформу для налагодження комунікації у сфері енергоефективності.

Фактично це лише частина роботи, яку планує у 2018-ому “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” . Навесні, коли організація святкуватиме свою річницю, у ній можуть відбутися зміни. Степан Кушнір сподівається, що вдасться вибрати нового голову, бо сам хоче зайнятись іншим напрямком роботи. Проте обіцяє, що продовжуватиме працювати в громадській організації.

Андрій ЯЩИШЕН

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info