Вівторок, лютого 20, 2018

Навчання для молоді та майбутнє парку

Молодіжний центр


Минулої середи активісти “Хмельницького молодіжного клубу розвитку” провели прес-конференцію, яка стосувалася трьох основних напрямків роботи цієї громадської організації: проектів “Бізнес інвестує в молодь” і “PROбудись”, а також майбутнього Молодіжного парку. На обговорення останнього питання навіть завітав міський голова Олександр Симчишин.

Проект “Бізнес інвестує в молодь” спрямований на те, щоб залучити соціально відповідальний місцевий бізнес до підтримки громадської організації, яка реалізовуватиме важливі для міста справи. Щоб стати учасником цього проекту, підприємцю потрібно підписати відповідний меморандум і робити щомісячний внесок від 300 гривень або щорічний — від трьох тисяч гривень. За словами голови ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степана Кушніра, такі внески не б’ють по кишені успішного бізнесмена, адже це місячна ціна щоденної чашки кави. Проте, якщо консолідувати підприємців, можна досягти якісного результату.
“Цей проект повинен стати поштовхом для реалізації необхідних для нашого міста ідей. Бізнес не має часу й можливості займатися реалізацією таких ініціатив, проте він може зробити всій внесок у їх втілення. Натомість підприємці зможуть розміщувати у себе наліпки “Бізнес інвестує в молодь”, що створюватиме їм гарний імідж, як, наприклад, це робиться на Заході. Проте ми не хочемо, щоб цей проект став підґрунтям для просування чиїхось політичних інтересів”, — зазначив Степан Кушнір.
Під час прес-конференції перші учасники проекту підписали меморандуми співпраці. Частина бізнесменів вирішила зробити це пізніше, адже не хочуть додаткового піару. Саме цей проект частково стане підґрунтям для реалізації програми розвитку професійної компетенції “PROбудись”, зорієнтованої на активну молодь до 25 років. Упродовж чотирьох місяців громадські активісти проведуть охочим тематичні тренінги, підкріплені практичними заняттями. Мета проекту — дати молоді знання і вміння реалізовувати корисні для Хмельницького та України соціальні ініціативи, а також підготувати її до активного громадського життя. “PROбудись” побудована так, щоб дати молоді вичерпні знання у сферах місцевого самоврядування, бізнесу, громадської діяльності та медіа. Своїм досвідом ділитимуться громадські активісти й представники бізнесу. Фінальним іспитом для учасників “PROбудись” стане участь в організації Всеукраїнського молодіжного форуму та одного з найбільших фестивалю “Green fest-2017”.
Щоб стати учасником “PROбудись”, необхідно до 19 лютого заповнити анкету за посиланням: goo.gl/6N7d9G.

Проте, певно, найбільш актуальним питанням прес-конференції стало майбутнє Молодіжного парку. Про нього ми вже пишемо з 2013 року, коли громадські активісти почали захищати зелену зону на березі Південного Бугу, яку хотіли частково забудувати. Захист зелених насаджень переріс у глобальніший проект — створення у Хмельницького сучасного парку. Тоді прагнення активістів підтримував депутат міської ради, а нині міський голова Олександр Симчишин.
“Відтоді, як почув від Степана Кушніра про ідею створення Молодіжного парку, я нею пройнявся. Нині як міський голова намагаюся реалізувати цю важливу для міста ініціативу. Зокрема, займаємося підготовкою необхідної земельновпорядної документації. Готові документи вже декілька разів возили в Київ у Держгеокадастр, де їх завертали й вказували нам формальні зауваження. 2 лютого представники міської ради втретє повезли документи в столицю. Думаю, після цього питання зрушиться з місця”, — розповів він під час прес-конференції.
Також міський голова зазначив, що межі майбутнього парку були збільшені до 3,99 гектара.
Громадські активісти вже почали займатися реалізацією проекту сучасного парку. Так, архітектор, представник міської громадської ініціативи “ProProstir” Дмитро Райфшнайдер розповів, що спершу планували організувати конкурс проектів Молодіжного парку. Проте це виявилося дорогою й розтягнутою у часі затією.
“Організація такого конкурсу коштувала б приблизно 100-150 тисяч гривень. Тому ми схилилися до думки організувати воркшоп, на який запросимо 15-20 професіоналів. Кілька днів вони працюватимуть у невеличких групах та пропонуватимуть своє бачення парку”, — розповів Дмитро Райфшнайдер.
Готовий проект активісти презентують на “Green fest-2017”.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Катерини ШУЛЯК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info