Понеділок, лютого 19, 2018

Що повідало давнє фото?

Невідома Хмельниччина

“Шановна редакціє, може, вам буде цікаво прочитати одну з американських місцевих газет? Я народилася в Галичині (батько туди відступив з військом Петлюри), але покійна мати — з Проскурова, а покійний тато — з Сатанова. В Хмельницькому від 1994 року була кілька разів, бо там живуть мої двоюрідні сестра і брат. Вони мені час від часу надсилають газети, з яких “Проскурів” подобається найбільше. Вітаю вас — Олександра Юзенів”.

Ось такий лист нещодавно надійшов до нас із Нью-Йорка від пані Олександри, якій ми щиро вдячні за добрі слова про свій часопис та за український громадсько-політичний тижневик “Нова газета”, котрий виходить у США, читачем якого вона є. Це справді дуже цікаве видання, яке творить не великий, проте фаховий, а основне — патріотичний колектив журналістів на чолі з видавцем та головним редактором Валентином Лабунським. Газета формату А3 на 24 полосах наповнена цікавими публікаціями, які, звичайно, орієнтовані на українського читача в США, проте буде не менш цікавою читачам на материковій Україні. Тож принагідно зазначимо адресу електронної пошти видання: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду і сайт www.novagazeta.info.
А ще пані Олександра надіслала нам фото своїх рідних, датоване 1919 роком, з якого війнуло щемним подихом історії нашого краю у роки Української національної революції 1917-1920 років. На знімку, зробленому у Проскурові, її близькі з роду Багрій: Анна, Марія та Юстин Савин.
Що повідало вам це сімейне фото, які почуття заторкнуло? Адже зроблене воно було у вихорі драматичних подій, які не обминули тоді наше місто. Не сумніваємось, викличуть у вас захоплення аристократична постава й чарівність сестер, зосередженість пана Юстина, як ми розуміємо, батька пані Олександри, у військовому однострої. Справді, подібні знімки є не лише документом епохи, вони ніби зупиняють невблаганний плин часу...
В.Сівач

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info