Середа, лютого 21, 2018

Влучні хмельничани

Спорт

Чемпіонат України з кульової стрільби серед спортсменів 1994 р.н. та молодших відбувся нещодавно у Львові. Команда дівчат з Хмельницького у складі майстра спорту Крістіни Гілевич, кандидатів у майстри спорту Саманти Лаврової і Маргарити Тарканій завоювали золоті медалі одразу в двох вправах: ГП-11 — стрільба по рухомій мішені, повільний та швидкий біг, 40 пострілів та ГП-11а — змішаний біг, 40 пострілів, які є найскладнішими вправами у програмі чемпіонату. Вже другий рік хмельничанки не знають поразок, а тому перемогу їм пророкували ще до початку змагань. Так і сталось. І хоча  наша команда наймолодша — дівчатам лише по 13-15 років, їхня перевага над суперницями була очевидною.

В особистому заліку до півфіналу потрапила Крістіна Гілевич, де за медаль їй довелося боротися з дорослими спортсменками, неодноразовими чемпіонками Європи Дарією Рожнятовською, Юлією Тимошко з Чернігова та Вікторією Стецюрою з Вінниці. У результаті в нашої спортсменки бронзова нагорода.
Дістались півфіналу серед чоловіків наші Денис Баблюк та Андрій Матюхін — вправа ГП-12 —  30 пострілів повільного бігу та 30 пострілів швидкого бігу. І якщо Андрій обидва поєдинки програв, то Денис легко розібрався з триразовим чемпіоном Європи, чемпіоном світу Максимом Бабушком з Вінниці і в напруженій боротьбі, бо зазвичай спортсменам у фіналі достатньо зробити по шість пострілів, а цього разу довелось стріляти по п’ятнадцять — програв п’ятиразовому чемпіону Європи і триразовому чемпіону світу Ігорю Кізимі зі Львова. Срібна медаль Дениса — вагомий успіх і заявка на перемоги в майбутньому.
На жаль, вкотре доводиться констатувати величезне відставання хмельничан у забезпеченні зброєю та екіпіруванням. Їхні суперники з інших команд мають індивідуальну зброю, а наші спортсмени дві гвинтівки застарілої моделі на дванадцять спортсменів, повністю відсутнє спеціальне екіпірування. В кінці минулого року тренерська рада національної збірної прийняла рішення про включення до складу збірної команди України Дениса Баблюка, Крістіну Гілевич і Маргариту Тарканій. Але коли хмельничани приїхали на навчально-тренувальний збір з однією гвинтівкою на всіх, рішення було анульоване. Якщо ближчим часом забезпечення нашої команди не буде вирішене, область може втратити талановитих спортсменів. Вже зараз їм пропонують переїхати у Вінницю, Львів, Дніпро, Київ.
На фото: Крістіна Гілевич, Саманта Лаврова, Маргарита Тарканій
Петро БАРДЕЦЬКИЙ,
голова федерації

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info