Вівторок, лютого 20, 2018

Захиститися від дифтерії щепленням

Мовою здоров'я

 

Дифтерія — інфекційне захворювання з ураженням ротоглотки в дітей та дорослих, яке супроводжується набряком гортані, що може призвести до смерті. Важкість захворювання зумовлена отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка.

Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка, якої в Україні дуже мало, за винятком кількох сотень доз, отриманих як гуманітарна допомога. За таких умов спалах дифтерії може призвести   до тисяч смертей, а тому українці мають бути готовими запобігти трагічним наслідкам, які прогнозуються набагато масштабнішими за ті, які Україна вже пережила в 1990-х роках, коли на дифтерію захворіли майже 20 тисяч людей, з яких 696 померли.

Сьогодні рівень вакцинації в Україні від дифтерії найнижчий в Європі і один із найнижчих за всю історію нашої країни. Нині від дифтерії вакциновано 47,5% дітей і набагато менше дорослих. Така недовакцинація спостерігається впродовж останніх років як наслідок антивакцинальної пропаганди та перебоїв із постачанням вакцини. Це призвело до критично низького рівня колективного імунітету до дифтерії і тому спалах захворювання невідворотний.

У ситуації, що склалася, найефективніший засіб захисту від дифтерії — вакцинація, яку необхідно зробити собі і близьким з повторенням кожні десять років, тим самим захистити себе і попередити розповсюдження хвороби в межах країни.

Людмила Головко, Іван Франко, Василь Триняк, Анастасія Ярова, члени постійної депутатської комісії  міської ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info