Вівторок, лютого 20, 2018

Народити дитину допоможуть репродуктивні технології

Мовою здоров'я

В Україні майже мільйон подружніх пар не мають дітей. Тому частина з них змушена скористатися послугами репродуктивної медицини. Технологій у такої медицини нині майже два десятки, їх успішно втілюють в Україні. А з недавніх пір допоміжні репродуктивні технології застосовують у Хмельницькому міському перинатальному центрі.

“На щастя, діагноз безпліддя в наші дні не звучить як вирок, — розповідає головний лікар міського перинатального центру Андрій Ропотан. — Як правило, в жіночих консультаціях проводиться тільки первинна діагностика. У більшості випадків парам, які не мають дітей, потрібно знайти спеціалізовану клініку, щоб отримати кваліфіковану допомогу з відновлення репродуктивної функції. Згідно зі статистикою, більше 40 відсотків пар з діагнозом безпліддя через певний проміжок часу все ж стають щасливими батьками. В міський перинатальний центр щорічно звертаються з проблемами безпліддя понад 200 подружніх пар”.

Центр планування сім’ї та репродукції людини, який до цього працював у медичному закладі, повністю виконував свої функції: обстежував вагітних і забезпечував лікарський супровід аж до народження дитини. Та в сучасних умовах цього вже замало. Тож у співпраці з міською владою у центрі з’явилася ще одна важлива структура: відділ репродуктивних технологій. На матеріальне забезпечення з міського бюджету було виділено майже чотири мільйони гривень. Завдяки найсучаснішому обладнанню шість працівників з числа співробітників перинатального центру проводять систему методик, які використовуються при лікуванні безпліддя.

“Лікар вибирає метод за медичними показами і станом здоров’я пацієнта, — ділиться Андрій Григорович. — Найгостріша проблема у боротьбі з безпліддям — вчасне звернення до лікарів. Якщо не затягувати, то шанси на одужання великі, а вартість лікування не обов’язково захмарна. Хочу, до речі, зауважити, що проблеми з зачаттям нині мають приблизно однаковою мірою і жінки, і чоловіки”.

За попередніми розрахунками, лікування в центрі буде значно дешевшим, ніж у приватних клініках інших міст, і становитиме 15-17 тисяч гривень, тоді як в останніх така послуга коштує в межах 50-70 тисяч. Наразі вже є пари, які чекають проходження штучного запліднення.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info