Вівторок, лютого 20, 2018

Про медичну реформу

Мовою здоров'я

Медична реформа проходить ще одне коло випробувань. З 1 січня держава змінила принцип фінансування медичних закладів первинної ланки. Які нововведення на нас чекають? Про це ми запитали в головного лікаря міської поліклініки №1, кандидата медичних наук В’ячеслава Мороза.

 

— В’ячеславе Анатолійовичу, розкажіть про ваше бачення концепції нової медичної моделі.

— Почну з того, що до лікувально-профілактичних закладів, які надають медичну допомогу, належать центри медико-санітарної допомоги, амбулаторії, на базі яких створюється система сімейної медицини європейського зразка. Це дасть можливість кожному українцю обирати сімейного лікаря для себе та рідних, підписавши з ним прямі угоди з чітко визначеним обсягом гарантованих послуг та витрат на ці послуги.
У свою чергу держава спрямовуватиме кошти на оплату отриманих послуг, тобто тому лікареві й закладу, якого обрав пацієнт. Доходи сімейних лікарів залежатимуть від кількості їхніх пацієнтів.
Дільничних лікарів не буде. Ці функції, але більш розширені, виконуватимуть лікарі загальної практики сімейної медицини. І, як я вже говорив, пацієнти укладатимуть з ними прямі угоди на обслуговування. Координуватимуть роботу сімейних лікарів центри медико-санітарної допомоги, яких створено у місті два.
Наша поліклініка виконує функцію медичної установи, яка надає допомогу другого рівня. Це — консультації вузьких спеціалістів: хірурга, невролога, ендокринолога, окуліста і т.д., проведення додаткових методів обстеження, зокрема й лабораторних, УЗД, ендоскопічних, рентгенологічних та інших. На лікування у хірургічному, фізіотерапевтичному відділеннях та денному стаціонарі прийматимуть пацієнтів лише за направленнями сімейних лікарів.

— Проте такими нововведеннями не всі задоволені.

— Концепція нової моделі має в першу чергу широко обговорюватися в суспільстві, а також враховувати пропозиції й зауваження медичних працівників. Нині виникає чимало запитань і щодо фінансування, передбаченого на здійснення реформ. Зокрема, необхідно з’ясувати, що міститиме гарантований перелік послуг. На жаль, ми не маємо чіткого плану реформування.
Але ж результати реформ великою мірою залежать від того, як грамотно буде побудована її комунікаційна стратегія.

— Дякую за розмову.

Розмовляв Валерій МАРЦЕНЮК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info