Вівторок, лютого 20, 2018

Запрацювала програма „Доступні ліки”

Мовою здоров'я

Урядова програма “Доступні ліки” дозволить отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За цією програмою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, внесені до реєстру.

 

Отож спочатку слід звернутися до сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім з рецептом — до аптеки з позначкою “Доступні ліки”, де отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню станом на 3 квітня 2017 року, розміщений на сайті Міністерства охорони здоров’я у розділі “Доступні ліки”. У реєстрі зазначена міжнародна непатентована назва лікарського засобу (та, яку лікар зазначає в рецепті) та торгова назва лікарського засобу — назва препарату, який можна отримати в аптеці. Також зазначено розмір відшкодування за упаковку лікарського засобу — сума, яку оплачує держава та доплата пацієнтом.
У Хмельницькому рецепти можна отримати в лікарів міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №№1 та 2, тобто в сімейних та дільничних лікарів у всіх амбулаторіях.
Отримати ліки можна в мережі аптек: усі аптечні кіоски комунальної аптеки “Віола”, тел. 65-42-33; ПП “Аптеки Поділля”, тел. 78-46-48.
Працюють над укладанням договорів також аптеки “Джерела здоров’я” і ТОВ “Радом фарм”.

Після укладання договорів про співпрацю кількість аптек збільшиться.
У цій програмі беруть участь 35 виробників, причому 18 походять з країн Євросоюзу, 15 — з України та по одному з Ізраїлю та Індії. Найбільша кількість ліків зі списку призначена  для лікування серцево-судинних захворювань. У реєстрі лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню держави, внесено 157 медикаментів.
“Обмежень по коштах немає у жодного пацієнта, як і немає обмежень щодо статусу хворого: студент, працюючий чи пенсіонер, — зауважує начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. — Проект поширюється на всіх, без винятку, громадян. З 16,5 мільйона гривень, виділених для реалізації програми “Доступні ліки” на Хмельниччині, 3,5 мільйона — нашому обласному центру. Принцип формування переліку ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню, за міжнародними непатентованими назвами дасть змогу суттєво збільшити  асортимент препаратів і раціонально використати виділені кошти. Думаю, що цей крок позитивно оцінять пацієнти, а Міністерство охорони здоров’я розширить кількість програм для інших груп хворих”.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info