Вівторок, лютого 20, 2018

Небезпечна менінгококова інфекція

Мовою здоров'я

У Хмельницькому минулоріч зареєстровано три випадки менінгококової інфекції. Це — гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, яке може вражати носоглотку, мати ознаки назофарингіту, менінгококцемії чи гнійного менінгіту, рідше — з ураженням інших органів і систем.

 

Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні тощо. У сім’ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження інших членів родини досить високий.
Менінгококову інфекцію реєструють в усіх вікових групах: від перших днів життя до похилого віку. Але все ж діти до п’яти років складають понад 70% хворих.
Найбільш важливими клінічними ознаками менінгококового менінгіту є: молодий вік, груповий характер захворювань, гострий початок недуги, виражені симптоми загальної інтоксикації, висока температура тіла, озноб, порушення сну, біль в очних яблуках, м’язах, оглушення або збудження...
Вже в першу добу хвороби з’являється висип на тлі виразної гарячки та інтоксикації з явищами шоку на сідницях, нижніх  кінцівках, у пахвових западинах, на тулубі  та  верхніх  повіках.
Основними профілактичними заходами є раннє виявлення та ізоляція хворих, лікування виявлених менінгококоносіїв, особиста гігієна, санітарно-просвітня робота.
У період сезонного зростання захворюваності доцільне обмеження культурних і спортивних заходів, перебування дітей у багатолюдних місцях. Вдома слід регулярно проводити провітрювання та вологе прибирання, при перших проявах хвороби якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб розпочати лікування в перші 12 годин, особливо, якщо з’явився висип.
Дотримуйтесь цих рекомендацій і будете здоровими.
Л.МАРТИНЕНКО, лікар-епідеміолог міськрайонного відділу лабораторних досліджень

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info