Субота, березня 17, 2018

Мовою здоров'я

Наталя Василишина: “Всім жінкам — здоров’я!”

Мовою здоров'я

Краса лише в поєднанні зі здоров’ям — серед складових жіночого щастя. У жіночий день розмова про жіноче здоров’я особливо доречна. А розмовляємо з лікарем вищої категорії Наталею ВАСИЛИШИНОЮ, завідувачкою відділення гінекології з малоінвазивними технологіями Хмельницького міського перинатального центру.

 

Читати далі: Наталя Василишина: “Всім жінкам — здоров’я!”

 

Про користь імунізації та вакцинофобію

Мовою здоров'я

Імунізація — один із головних профілактичних заходів, що дозволяє вберегти людство від інфекційних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вакцини щорічно рятують життя майже трьох мільйонів дітей, запобігаючи випадкам смерті від дифтерії, правця, кашлюка, кору, паротиту й краснухи.

Читати далі: Про користь імунізації та вакцинофобію

   

Захиститися від дифтерії щепленням

Мовою здоров'я

Дифтерія — інфекційне захворювання з ураженням ротоглотки в дітей та дорослих, яке супроводжується набряком гортані, що може призвести до смерті. Важкість захворювання зумовлена отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка.

Читати далі: Захиститися від дифтерії щепленням

   

Борис Ткач: “Вакцина проти кору може врятувати ваше життя”

Мовою здоров'я

Про небезпеки кору, пошук сімейних лікарів і проблеми з відкриттям відділення гемодіалізу при міській лікарні розмовляємо з начальником міського управління охорони здоров’я Борисом Ткачем.

 

Читати далі: Борис Ткач: “Вакцина проти кору може врятувати ваше життя”

   

Народити дитину допоможуть репродуктивні технології

Мовою здоров'я

В Україні майже мільйон подружніх пар не мають дітей. Тому частина з них змушена скористатися послугами репродуктивної медицини. Технологій у такої медицини нині майже два десятки, їх успішно втілюють в Україні. А з недавніх пір допоміжні репродуктивні технології застосовують у Хмельницькому міському перинатальному центрі.

 

Читати далі: Народити дитину допоможуть репродуктивні технології

   

Хлор убиває

Мовою здоров'я

Чимало захворювань виникає з потраплянням в організм людини хлору чи шкідливих продуктів після хлорування води. Особливо небезпечними є рак печінки, ободової і прямої кишки, шлунка, сечового міхура. Можуть бути пошкоджені не тільки травні органи, а й шкіра, волосся, очі, дихальні шляхи... Після того, як хлор потрапляє в організм, старіння шкіри прискорюється втричі, ця хімічна сполука не виводиться з організму. Вагітним краще відмовитися від відвідування басейну з хлорованою водою, а віддати перевагу тим, де використовуються сучасні методи фільтрування води.

 

Читати далі: Хлор убиває

   

З хворим серцем і нетверезим занурюватися зась!

Мовою здоров'я

За інформацією рятувальників — міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, на водних об’єктах протягом зимових місяців гине чимало співвітчизників, найбільше, як правило, в січні.

Читати далі: З хворим серцем і нетверезим занурюватися зась!

   

Гіпертонія — найпоширеніша епідемія планети

Мовою здоров'я

Чи знаєте ви, що гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпертензія, есенціальна артеріальна гіпертензія — це все одне і те ж? Ці терміни використовуються для характеристики захворювання, пов’язаного з підвищенням артеріального або кров’яного тиску. Артеріальна гіпертензія вважається однією з найпоширеніших неінфекційних епідемій, на яку хворіє від 35 до 45% дорослого населення планети, незалежно від території, раси, статі, професії, а також віку. Ця хвороба — одна з головних причин смертності та інвалідності людей.

Читати далі: Гіпертонія — найпоширеніша епідемія планети

   

Про медичну реформу

Мовою здоров'я

Медична реформа проходить ще одне коло випробувань. З 1 січня держава змінила принцип фінансування медичних закладів первинної ланки. Які нововведення на нас чекають? Про це ми запитали в головного лікаря міської поліклініки №1, кандидата медичних наук В’ячеслава Мороза.

Читати далі: Про медичну реформу

   

Запрацювала програма „Доступні ліки”

Мовою здоров'я

Урядова програма “Доступні ліки” дозволить отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За цією програмою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, внесені до реєстру.

Читати далі: Запрацювала програма „Доступні ліки”

   

Що робити, якщо покусала тварина?

Мовою здоров'я

В Україні щорічно 100-120 тисяч покусаних тваринами звертаються до медичних установ, з них 60% одержують направлення за показниками підозри інфікування сказом. Сказ або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче призводить до смерті. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини. Особливо небезпечні лисиці та безпритульні тварини, нещеплені проти сказу.

Читати далі: Що робити, якщо покусала тварина?

   

Сторінка 1 з 13

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info