Четвер, січня 18, 2018

Мовою здоров'я

З хворим серцем і нетверезим занурюватися зась!

Мовою здоров'я

За інформацією рятувальників — міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, на водних об’єктах протягом зимових місяців гине чимало співвітчизників, найбільше, як правило, в січні.

Читати далі: З хворим серцем і нетверезим занурюватися зась!

 

Гіпертонія — найпоширеніша епідемія планети

Мовою здоров'я

Чи знаєте ви, що гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпертензія, есенціальна артеріальна гіпертензія — це все одне і те ж? Ці терміни використовуються для характеристики захворювання, пов’язаного з підвищенням артеріального або кров’яного тиску. Артеріальна гіпертензія вважається однією з найпоширеніших неінфекційних епідемій, на яку хворіє від 35 до 45% дорослого населення планети, незалежно від території, раси, статі, професії, а також віку. Ця хвороба — одна з головних причин смертності та інвалідності людей.

Читати далі: Гіпертонія — найпоширеніша епідемія планети

   

Про медичну реформу

Мовою здоров'я

Медична реформа проходить ще одне коло випробувань. З 1 січня держава змінила принцип фінансування медичних закладів первинної ланки. Які нововведення на нас чекають? Про це ми запитали в головного лікаря міської поліклініки №1, кандидата медичних наук В’ячеслава Мороза.

Читати далі: Про медичну реформу

   

Запрацювала програма „Доступні ліки”

Мовою здоров'я

Урядова програма “Доступні ліки” дозволить отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За цією програмою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, внесені до реєстру.

Читати далі: Запрацювала програма „Доступні ліки”

   

Що робити, якщо покусала тварина?

Мовою здоров'я

В Україні щорічно 100-120 тисяч покусаних тваринами звертаються до медичних установ, з них 60% одержують направлення за показниками підозри інфікування сказом. Сказ або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче призводить до смерті. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини. Особливо небезпечні лисиці та безпритульні тварини, нещеплені проти сказу.

Читати далі: Що робити, якщо покусала тварина?

   

Якою буде вітчизняна медицина розповіла в.о. міністра

Мовою здоров'я

У понеділок Хмельницький відвідала виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Під час візиту, організованого ГО “Центр UA” спільно з експертами Реанімаційного пакета реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я в рамках всеукраїнського туру “ЗміниТИ: взаємодія заради змін”, вона розповіла у стінах міської ради про принципи медичної реформи.

Читати далі: Якою буде вітчизняна медицина розповіла в.о. міністра

   

Небезпечна менінгококова інфекція

Мовою здоров'я

У Хмельницькому минулоріч зареєстровано три випадки менінгококової інфекції. Це — гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, яке може вражати носоглотку, мати ознаки назофарингіту, менінгококцемії чи гнійного менінгіту, рідше — з ураженням інших органів і систем.

Читати далі: Небезпечна менінгококова інфекція

   

Євген Комаровський: “Лікування ГРВІ та грипу — це не ковтання пігулок”

Мовою здоров'я

Як підвищити стійкість організму до вірусів, як правильно лікувати ГРВІ та грип, чи допомагають народні методи проти вірусних інфекцій? На ці та інші важливі запитання відповів відомий педіатр, кандидат медичних наук, автор популярних книг і телепрограм, присвячених здоров’ю дітей, Євген Комаровський.

 

Читати далі: Євген Комаровський: “Лікування ГРВІ та грипу — це не ковтання пігулок”

   

Запорука одужання — доброзичливість до пацієнтів

Мовою здоров'я

Із листа до редакції: “...Ми стурбовані тим, що після реформування медицини погіршиться якість медичної допомоги хмельничанам. Зокрема, не працюватимуть денні стаціонари при поліклініках. Таке враження, що у верхах не розуміють, як це зручно і вигідно пацієнтам”. Ось такий лист спонукав до відвідин денного стаціонару Хмельницької міської поліклініки №2.
Раніше існувало два різновиди медичної допомоги: стаціонарна та амбулаторна, а сьогодні поширена ще одна її форма — денний стаціонар. Як відомо, така медична допомога є не тільки ефективною, але й досить економічною, бо дозволяє  знизити витрати на перебування в лікарні. І якщо пацієнти не потребують цілодобового догляду та спостереження медичного персоналу, а також надто частого введення препаратів, то вони можуть пройти курс лікування у відділенні денного стаціонару.

Читати далі: Запорука одужання — доброзичливість до пацієнтів

   

Якою буде міська медицина у найближчі п’ять років?

Мовою здоров'я

Минулої суботи в Торгово-промисловій палаті відбувся перший загальноміський медичний форум. Представники галузі охорони здоров’я спільно з керівництвом міста, громадськими активістами й пересічними хмельничанами спільно визначали напрями розвитку медицини Хмельницького на найближчі п’ять років.

Читати далі: Якою буде міська медицина у найближчі п’ять років?

   

Небезпечний сальмонельоз

Мовою здоров'я

Сальмонельоз належить до інфекційних хвороб тварин, що можуть вражати і людей, має фекально-оральний механізм передачі, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації, зневоднення, навіть сепсису.

Читати далі: Небезпечний сальмонельоз

   

Сторінка 1 з 12

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info