Понеділок, березня 19, 2018

Скандал за лаштунками “Кварталу”...

Полеміка

За лаштунками спорудження і введення у дію торговельного центру “Квартал” нині розгортається скандал з усіма ознаками криміналу, який змушує вчергове задуматися над природою бізнесового успіху деяких наших місцевих скоробагатьків. Як відомо, власники цього сучасного торговельного комплексу, який справив новосілля цьогоріч напередодні Дня міста, ще в процесі будівництва мали проблеми через очевидні порушення проекту, що було предметом гарячого розгляду в міській раді ще минулої каденції. Проте нині виявилося, що це лише квіточки порівняно з новими фактами нехтування усіх можливих етико-моральних засад ведення бізнесу, які стоять за цим, на перший погляд, дуже успішним проектом.

З перевірених джерел нам стало відомо, що нещодавно Хмельницька місцева прокуратура взяла до розгляду “заяву про злочин”, в якому, власне, звинувачуються засновники ТОВ “Укрбудінвест” в особі О.В.Кольгофер за очевидні, на переконання заявників — підприємців Л.Л.Головка, В.Т.Магаляса та С.П.Ледюка, факти заволодіння їхнім майном та коштами шляхом обману та зловживання довірою, що ст. 190 КК України кваліфікується як шахрайство. Свого часу вони з “Укрбудінвестом”, який, мабуть-таки, небезпідставно вважається власністю родини Кольгоферів, уклали договір, за яким товариство зобов’язувалося передати їм у власність конкретно визначені приміщення у торговельно-офісно-житловому центрі на вул. Кам’янецькій, 17, власне, у нинішньому “Кварталі”. У заяві підкреслено, що вони сплатили згідно тільки з цією угодою О.В.Кольгофер кошти, еквівалентні сумі 1,4 мільйона доларів. Цей договір було підписано ще наприкінці 2007 року і тоді ж ТОВ “Укрбудінвест” одержав ці кошти як інвестиції на будівництво торговельного центру, яке в результаті вже здійснювала нова бізнесова структура —  ТОВ “Пектораль”, до якого ці угоди, на перший погляд, не мають стосунку.
Тож виходить, що цими коштами у незаконний спосіб, небезпідставно вважають заявники, заволоділа О.В.Кольгофер та засновники “Укрбудінвесту”. До нас потрапила копія листа одному з цих обдурених бізнесменів за підписом директора цієї комерційної структури А.В.Решетніка, у якому стверджується, що ці кошти разом з іншими активами буцімто “з’їла” фінансово-економічна криза в Україні 2008-2009 років, через що “Укрбудінвест” нібито призупинив реалізацію цього проекту і відповідно не може виконати зобов’язань перед ними. Щоправда, чомусь і вкладених ними у фактичний бізнес сім’ї Кольгофер коштів там також не квапилися повернути, а пішли, як ми розуміємо, перевіреним шляхом звичного “кидалового” своїх партнерів. Саме так постраждалі й оцінюють дії посадових осіб   “Укрбудінвесту”, які раптом опинилися серед чільних засновників ТОВ “Пектораль” — дочки О.В.Кольгофер пані Залуцької та ще одного засновника “Укрбудінвесту” пана Скорупінського, до яких долучився і бухгалтер товариства. Тобто вони свідомо, знаючи про власні фінансові та майнові зобов’язання перед своїми колишніми дольовиками, пішли на створення нової бізнес-структури, яка нині володіє “Кварталом” і де в них є право власності на частину приміщень цього центру.
Як вважають потерпілі, О.В.Кольгофер протягом тривалого часу їх відверто дурила і привласнила та розтратила їхнє майно, яке було їй довірене, що вже згідно зі ст. 191 КК України кваліфікується як незаконне його привласнення. Нині вже відомо, що стосовно посадових осіб ТОВ “Укрбудінвест”, на фірмовому бланку якого красується зображення будівлі “Либідь-Плази”, вже зареєстровано ряд кримінальних проваджень, які стосуються неповернення коштів банку. Після цієї заяви про злочин у прокуратурі зареєстровано кримінальне провадження проти О.В.Кольгофер та посадових осіб “Укрбудінвесту”, і заявники не збираються відмовлятися від своїх законних претензій та прав...
Звичайно ж, за цими фактами криється й інша залаштункова складова цього скандалу, яку таки варто накласти на суспільно-політичну ситуацію, зокрема у нашім краї в часи режиму Януковича. Адже відомо, сімейство Кольгоферів було серед бенефіціантів тієї злочинної влади й мало важелі тиску на владні структури в області та місті з найвищих владних кабінетів. О.В.Кольгофер була членом фракції Партії регіонів у міській раді, близьким до самого Януковича був її батько В.Ф.Коцемир, який, як стверджують знаючі люди, у ті часи прилаштував на посади голів Летичівської та Хмельницької райдержадміністрації її чоловіка. Словом, тоді вони були у повному шоколаді, який не втратили і в післямайданні часи. Адже пані Кольгофер стала обличчям прорегіональної партії “Совість України” на минулих парламентських виборах. Її сімейство заснувало власний іменний благодійний фонд. Стало фактичним власником 33 телеканалу, біл-борди фонду нині кидаються у вічі в нашому місті повсюди. Тобто є всі підстави стверджувати, що ті величезні інвестиції, які здійснили згадані підприємці-заявники, сигналізуючи прокуратурі та суспільству про те, що з цими людьми не можна мати жодної справи не лише у бізнесі, обернулися для цього сімейства неабиякими суспільними і матеріальними дивідендами.
...А ми кажемо про люстрацію, чесний бізнес та інші моральні цінності, насправді у даному випадку маємо факт відвертого і цинічного шахрайства.
М.Шевчук
Фото Миколи Шафінського

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info