Понеділок, березня 19, 2018

Неспортивні проблеми вітчизняного спорту

Полеміка

Представники спортивної школи “Самсон-Право” продовжують наголошувати на фактах корупції у Всеукраїнській федерації військово-спортивних багатоборств. Минулого четверга на прес-конференції вони озвучили інформацію про неправомірні дії голови федерації Сергія Зайцева.

 

Історія з протистоянням спортивної школи “Самсон-Право” і керівництвом Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств триває вже не один тиждень. 18 листопада тренерський склад закладу та його вихованці провели мітинг на майдані Незалежності, щоб привернути увагу громадськості до проблем, які існують у спорті. Їх змусило вийти на вулицю те, що на чемпіонат світу з цього виду спорту в Харків поїхали зовсім інші спортсмени, які не проходили відбіркових змагань. У цьому вони звинуватили голову федерації Сергія Зайцева. Реакція останнього не забарилася. 25 листопада він завітав у Хмельницький і в ефірі “33 каналу” розкритикував представників “Самсон-Право”. Ті ж переконані, що він “виплеснув нахабним способом необґрунтовані обвинувачення”.
Як виявилося, конфлікт у цій спортивній федерації зріє уже давно, а у його нюансах, схожих на гостросюжетний серіал, можна легко заплутатися. За словами голови відокремленого підрозділу Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств у Хмельницькій області (як виявилося, до недавнього часу, про це буде дещо нижче — авт.) Олени Осєдлевич, Сергій Зайцев почав узурповувати владу в середині федерації після набрання чинності 2013 року нової редакції Закону України “Про громадські об’єднання”. Він поспіхом почав реорганізацію федерації шляхом ліквідації всіх осередків та відкриття замість них відокремлених підрозділів.
“Далі він почав переписувати під себе Статут федерації. Це він робив усупереч процедурі, тому Статут був затверджений з багатьма помилками, неточностями та суперечностями без скликання позачергового з’їзду. Аналогічна ситуація з затвердженням Положення про відокремлені підрозділи, яке начебто приймалося на засіданні президії 20 листопада 2013 року. На той час я була одним із чотирьох членів президії, проте мене ніхто не повідомляв про засідання”, — наголосила Олена Осєдлевич.
За її словами, вона та Гаррій Осєдлевич, директор і старший тренер Хмельницької приватної спортивної підготовчо-міліцейської школи “Самсон-Право”, неодноразово вказували голові федерації на порушення. Зокрема вимагали надавати рахунки для сплати внесків на участь у змаганнях, вказували на їх завищені розміри.
Гаррій Осєдлевич стверджує, що у федерації застосовують корупційні схеми, про які він інформував у своїх зверненнях до Міністерства молоді та спорту України, Генпрокуратури та СБУ.
“Сергій Зайцев щоразу збільшував розмір внесків на участь у змаганнях, щоб забезпечити переможців нагородами, орендувати приміщення… Він це пояснював тим, що грошей не вистачає на проведення змагань, тому постійно “залазить у борги”. Останнім часом він вимагав 600-800 гривень зі спортсмена. Проте нещодавно мені вдалося з’ясувати, що на проведення цих змагань виділяє кошти Міністерство молоді та спорту. Тому не зрозуміло, на що витрачаються наші гроші, причому нагороди для спортсменів приходять із запізненнями, медалі стають дедалі гіршої якості”, — зазначив Гаррій Осєдлевич.
Також він розповів, що на змаганнях часто перемагають одні спортсмени, а звання отримують інші. Так, на чемпіонаті України з військово-спортивних багатоборств Гаррій Осєдлевич посів перше місце. Проте у документах, відправлених у Міністерство молоді та спорту, була вказана зовсім інша людина, яка й отримала звання майстра спорту. Тренер переконаний, що звання просто купуються у Сергія Зайцева. Від цього постраждали багато спортсменів.
“Також ми вказували Сергію Зайцеву на те, що віце-президент федерації займає відверту антиукраїнську позицію, що підтверджують його дописи у соціальних мережах”, — додав Гаррій Осєдлевич.
Олена Осєдлевич заявила, що така активна позиція налаштувала Сергія Зайцева проти спортивної школи “Самсон-Право”. Голова федерації поспіхом позбавив її звання голови відокремленого підрозділу федерації військово-спортивних багатоборств у Хмельницькій області та призначив на її місце вигідну для себе людину — Тетяну Гончарук, до речі, колишню вихованку Гаррія Осєдлевича.
“Саме вона поїхала на чемпіонат світу зі спортсменами, котрі не проходили відбіркових змагань. Наших вихованців, які були у списках, не допустили. Проте Сергій Зайцев настільки поспішав з кадровими ротаціями, що забув, що у мене є печатка. Тому нині на Хмельниччині є дві печатки голови відокремленого підрозділу федерації. Це правовий нонсенс. До того ж Тетяна Гончарук вирішила провести позапланові обласні змагання з військово-спортивних багатоборств. Дозволу на це їй не дали в обласному управлінні молоді та спорту, адже такі чемпіонати проходять один раз на рік і вже проводились у квітні. Це не зупинило їй провести фіктивні змагання”, — наголосила Олена Осєдлевич.
На прес-конференції був присутній народний депутат Сергій Мельник, котрий заявив, що вже розмовляв про це з міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим. Той пообіцяв розібратися в конфліктній ситуації.
Отож нам залишається чекати на оцінку ситуації профільного Міністерства та правоохоронних органів, котрі повинні підтвердити чи спростувати факти корупційних схем у середині федерації. Найгірше у цій ситуації те, що страждають юні спортсмени, які фактично стали заручниками конфліктів дорослих. Дещо подібну ситуацію нещодавно мала й Хмельницька федерація тхеквондо, представники якої стверджують, що на них чиниться рейдерський тиск. Ось такі неспортивні досягнення вітчизняного спорту…
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info