Понеділок, березня 19, 2018

Суд щодо скандального будівництва

Полеміка

У середу господарський суд Хмельницької області продовжив розгляд справи щодо скандального будівництва ПП “Ультрасервіс”, яке здійснюється на вулиці Нижній Береговій, 2/4б. Представники міської ради вимагали провести перевірку будівництва, а адвокат забудовника наголошував на законності зведення споруди.

Судове засідання розпочалося з виступу третьої сторони — головного спеціаліста адміністративного сектора державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Олександра Манецького. За його словами, представники ДАБІ за зверненням Хмельницької міської ради тричі виїжджали на це будівництво. Проте невстановлені особи не допустили інспекторів безпосередньо на об’єкт, тому ті не змогли перевірити законність зведення будинку у прибережній зоні.
Через це представник міської ради Лілія Демчук подала клопотання про дослідження судом доказів на місці будівництва, яке здійснює ПП “Ультрасервіс”.
“Хмельницька міська рада вважає за необхідне, щоб суд безпосередньо оглянув будівництво на вулиці Нижній Береговій, 2/4б. Таким чином всі зможуть переконатись у тому, що будівництво ведеться на землі, яка належить водному фонду. Така господарська діяльність суперечить чинному законодавству, адже може завдати збитки навколишньому середовищу й призвести до забруднення річки Південний Буг. Витрати на дослідження речових доказів бере на себе міська рада”, — зазначила Лілія Демчук.
Проте суд відхилив це клопотання, аргументуючи тим, що проведення таких досліджень не входить у повноваження суду. Окрім того, всі сторони визнають факт будівництва. Питання в іншому — чи воно самовільне.
Адвокат ПП “Ультрасервіс” Валентин Лучковський стверджує, що будівельні роботи ведуться відповідно до чинного законодавства. “Абсолютно вся земельна ділянка перебуває у прибережній зоні. Саме її раніше міська рада виділила в оренду під незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торговельного майданчика. Це знали всі, але дозволили, бо визначення розміру прибережної зони входить у повноваження місцевої влади. Більше того, ще у 1995 році Хмельницькому молочному заводу наданий дозвіл на проведення будівельних робіт”, — наголосив представник ПП “Ультрасервіс”.
Лілія Демчук поставила під сумнів документи, які Валентин Лучковський надав суду. Опісля вони тривалий час дебатували щодо цільового призначення ділянки й наявності всіх дозволів для проведення будівельних робіт.
У результаті розгляд справи суддя переніс на 19 квітня, щоб сторони надали додаткові документи.
Андрій ЯЩИШЕН

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info