Понеділок, березня 19, 2018

Говорили про проблеми зайнятості населення і майбутнє “Проскурова”

Полеміка

Минулої середи відбувся черговий інформаційний депутатський день. На його порядок денний було винесено  два питання: про виконання  програми  зайнятості населення у нашому  місті на  2015-2017 роки, затвердженої міською радою ще минулого скликання, а також інформація  про реорганізацію, ефективність  та  вплив  газети “Проскурів”  на  громадськість.

З першого питання з докладною доповіддю виступив начальник управління праці, соціального захисту населення Словян Воронецький, а з другого депутатів інформував редактор “Проскурова” Богдан Теленько.
Щодо зайнятості населення, то обмін думками між доповідачем і депутатами торкнувся багатьох актуальних питань цієї проблематики. Словян Воронецький слушно зауважив, що в нашому місті спостерігається доволі різкий дисбаланс робочої сили та її попиту на ринку праці. На вирішення проблем зайнятості, на його думку, позитивно впливає тенденція росту обсягу реалізованої продукції підприємствами міста, який минулоріч досяг 7,6 мільярда гривень порівняно з 4,2 мільярда гривень у 2014-ому. А це, наголосив доповідач, 28,7% загальних обласних показників. За цей період у місті зросло число залучення іноземних інвестицій, досягши 28,6 мільйона доларів у 2015 році порівняно з 27,9 мільйона доларів у 2014-ому. Нині у місто надходять інвестиції з 29 країн світу, у динаміці їхнього росту беззаперечним лідером залишається Польща.
Детально було проаналізовано ситуацію з безробіттям, адже зберігається стійка тенденція зменшення створення робочих місць у більшості промислових підприємств, підприємницьких структур, окрім будівельної галузі. Говорили про можливості вирішення цієї проблеми у міському центрі зайнятості, де нині на обліку числиться понад 7,9 тисячі хмельничан, що майже на тисячу більше, ніж позаторік. Отож і Словян Воронецький, і директор центру зайнятості Тетяна Мехеда наголошували, що дисбаланс попиту і пропозиції пов’язаний насамперед з професійною перекваліфікацією людей на обліку. Адже у центрі є більше пропозицій на робітничі професії.
Окремо в контексті цієї проблеми було заслухано керівника міського центру підтримки малого підприємництва Тетяни Баєвої. Ця громадська організація залучила через грантові програми понад 70 тисяч доларів інвестицій.
Йшлося й про те, що профтехосвітні заклади міста, виші не готові адекватно реагувати на професійний запит ринку праці, хоча у першому кварталі міська рада взяла на своє утримання профтехосвітні заклади обласного центру, де потрібно здійснити реформування. В обговоренні цього питання взяли участь депутати Віктор Паламарчук, Людмила Головко, Віталій Худецький, Олег Яницький, Наталя Собко, Леонід Трач, Лев Бірюк та інші.

Розгляд другого питання порядку денного пройшов у форматі обміну думок між депутатами і редактором “Проскурова” Богданом Теленьком, адже детальну інформацію для міських обранців з цієї проблематики редакція підготувала заздалегідь. Редактор “Проскурова” звернув увагу насамперед на специфіку видання та ймовірну модель його реорганізації відповідно до Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. Знову, як і на засіданні редакційної ради газети, йому доводилося вступати в дискусію з депутатом Левом Бірюком, який, м’яко кажучи, дуже поверхово володіє інформацією зі стану справ на медійному ринку у цьому секторі. Шкода, що пан Бірюк вдавався до фактичних образ, необґрунтованих звинувачень і натяків на адресу редакції газети, що змусило редактора на завершенні свого виступу з цього питання наголосити, що він є єдиним депутатом міської ради, який не має морального права на критику газети “Проскурів”, де протягом багатьох років йому було створене, так би мовити, “зелене світло” у публікації матеріалів.
У розмові щодо майбутнього “Проскурова” активну участь взяли депутати Анатолій Собко, Людмила Головко, Леонід Трач, Ігор Мельничук, Наталя Собко, Словян Воронецький та інші, а ще секретар міської ради Михайло Кривак, який головував на депутатському дні.
Заразом зазначимо, що підсумки цього депутатського дня детально були розглянуті на розширеній виробничій нараді у колективі “Проскурова”, учасники якої схилилися до того, щоб колектив редакції найближчим часом остаточно визначився з рішенням про реформування газети. Це питання буде порушене і на найближчому засіданні редакційної ради.
А своїм читачам знову зауважимо, що згаданий закон дає колективу газети і міській раді лише дві моделі роздержавлення: або редакція газети сама піде шляхом реформування, оформивши своє рішення до кінця березня цього року і відповідно провівши всі юридичні процедури разом зі своїм засновником — міською радою до кінця року, або колектив віддає право на остаточне закриття й ліквідацію газети “Проскурів” міською радою протягом трьох років...  
Наш кор.

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info