Понеділок, березня 19, 2018

Кому заважає успіх на будівництві Чернелівського водогону ТОВ “Будівельний Альянс груп”?

Полеміка

Будівництво другої черги Чернелівського водогону, що має протяжність понад 30 кілометрів, було й залишається в розряді найважливіших для нашого міста, оскільки він приблизно на 80% забезпечує обласний центр водою. Тож не дивно, що ця проблема турбує нині всіх: і пересічних громадян, і представників бізнес-структур, які мали, мають або ж хочуть мати до нього причетність. Наразі новозбудований відрізок водогону, який споруджувало ТОВ “Будівельний Альянс груп”, протяжністю 3,2 кілометра вже пройшов випробування. Але в місті розповсюджується різна інформація, що дискредитує забудовника.

Для ТОВ “Будівельний Альянс груп” тільки друга спроба взяти участь у будівництві водопроводу високого тиску для Хмельницького завершилась успішно. А до цього тендерні торги двічі підряд вигравало виробничо-комерційне підприємство “Явір-Інвест”. Перший договір з “Явір-Інвест” замовник укладав у липні 2011 року на суму 36,49 млн. грн., а другий — у лютому 2013-ого і вартість угоди склала 29,37 млн. грн. Щоправда, робота фірми-підрядника згодом викликала чимало запитань, зокрема й щодо чесної перемоги у тендерних торгах. Нагадаємо, що підрядника обрали за доволі неконкурентною тендерною процедурою, де фігурував лише один учасник.
ТОВ “Будівельний Альянс груп” уже тоді міг скласти конкуренцію підприємству “Явір-Інвест” на торгах, якби за дивних обставин його не усунули на етапі оформлення документів. “Тоді ми також пропонували значно нижчу ціну робіт, але, видно, це нікому не було потрібно”, — скаже пізніше в розмові з нами керівник цієї будівельної компанії Іван Крутилко.
І минулого року, коли відбувався новий тендер на продовження будівництва водопроводу, ці дві фірми знову конкурували, але вже виграло ТОВ “Будівельний Альянс груп”, чия цінова пропозиція виявилася кращою. 2 листопада 2015 року МКП “Хмельницькводоканал” уклав з ним угоду. Принагідно нагадаємо, що торік на продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону було виділено кошти з трьох джерел: 25 мільйонів гривень — з фонду регіонального розвитку, 11 мільйонів — з державного фонду соціально-економічного розвитку та 6,6 мільйона — з міського бюджету. Беручи участь у тендерних процедурах, ТОВ “Будівельний Альянс груп” заявив, що зможе справитися з певним обсягом робіт, освоївши 32 млн. 312 тис. грн. А підприємство “Явір-Інвест” виставило остаточну ціну — 40 664 936,40 грн. Тобто його пропозиція обійшлася б замовнику на  8 мільйонів 300 тисяч дорожче.
Далі Іван Крутилко пояснив: “Ні масштаби будівництва, ні вимоги до такої будови нас не лякали. Ми все ретельно прорахували, підготувалися заздалегідь. Особливо прискіпливо обирали постачальників матеріалів труб та засувок. Оскільки час підпирав, то вийшли на власника виробництва труб й отримали гарантії про виконання нашого замовлення у найкоротші терміни. 9 листопада минулого року ми отримали на свій рахунок перший аванс у розмірі 15,6 мільйона гривень, чотири дні офіційний дилер турецької фірми купував валюту, яку одразу перерахував відомому турецькому підприємству. Зауважу, що таких виробників у світі є п’ять й усі вони на території Туреччини та Румунії. Вже маючи певний досвід, замовник (МКП “Хмель-ницькводоканал”) зазначив в угоді, яке обладнання йому потрібне. Тобто ми чітко знали, що треба придбати. Труби з сертифікаційними свідоцтвами, де зазначені їхні параметри та якість, доставляли до України морськими баржами. В якийсь час море заштормило й ми дуже занепокоїлися, але це не порушило графіка доставки турецького вантажу в Україну. 21 листопада вантаж розмитнили, а до місця призначення його доставляли великовагові автомашини. За листопад надійшло 70 фур, кожна з яких везла по 4 труби довжиною 12 метрів і діаметром 100 сантиметрів. Поки вантаж перевозили з одного пункту в інший, наше підприємство вело підготовчі роботи. На об’єкт відрядили понад  15 одиниць різноманітної техніки (вся нова та найсучасніша) і понад 30 працівників. З першого дня на будівництві водогону організували повноцінну  роботу. Ми не могли підвести нікого і, в першу чергу, себе, адже постраждала б репутація компанії. Тож працювали не тільки в світловий день, а й у темну пору доби, освітлюючи місця прокладання труб прожекторами від переносних електростанцій.  Довелося працювати понаднормово. Людей підвозили до місця роботи автобусами. Вони мали лише короткі перепочинки у вагончиках.
До 25 грудня весь обсяг робіт, визначений угодою з замовником, було виконано. Ми провели гідравлічне випробування встановленої труби в двох точках: верхній під тиском 3,5 та нижній — 7,5 атмосфери. Протікань не виявили і ці результати зафіксовані в документах. Замовник прийняв новозбудований об’єкт, як і належить, згідно з актами.
Додам, що вже в ході роботи замовник вносив деякі суттєві зміни в проект будівництва. Це було цілком логічно, адже технічна документація Чернелівського водогону розроблялася 10 років тому і не завжди враховувала суттєві моменти, які згодом позначилися б на ефективності роботи водопроводу. Так згідно з листом МКП “Хмельницькводоканал” було   виконано ряд додаткових робіт у камерах переключення. Задіяні тут засувки німецького виробництва, які   є дуже економічними та простими у використанні.
Без сумніву, подібних авралів можна уникати, якби будівництво велося влітку. Згідно з технологіями ці роботи мали б зайняти три місяці літнього часу. Але для цього держава повинна була вчасно виділити кошти на зведення об’єкта”.

Не могла не запитати в Івана Лукича, як він сприймає інформацію, яку дехто поширює і яка кидає тінь на імідж фірми. На це він відповів однозначно: є всі відповідні документи. Не захотів коментувати й чутки про можливі наїзди колишніх конкурентів: мовляв, хай буде на совісті тих людей, які це організовують.
Що ж до якості й термінів виконання робіт підрядною організацією, то на цю тему вдалося почути думку головного інженера КП “Хмельницьк-водоканал” Станіслава Міхальця: “Ми не маємо жодних претензій до фірми-підрядника: якість робіт — бездоганна. Це свідчить про високу кваліфікацію спеціалістів, які працювали на прокладанні нової гілки водогону. В досить стислі терміни підрядник проклав 3,2 км склопластикових труб, які пройшли всі відповідні випробування лабораторно і мають на це сертифікати якості, а також збудував і змонтував чотири камери: для випуску повітря, з пускною засувкою, з засувкою діаметром 100 см та вузол переключень. Водогін пройшов випробування і був введений в експлуатацію 25 грудня минулого року. Наразі готуємося до його запуску. Крім робіт, передбачених угодою між КП “Хмельницькводоканал” і ТОВ “Будівельний Альянс груп”, фірма-підрядник, за попередньою домовленістю з власниками (це не передбачено нашими двосторонніми угодами), проведе рекультивацію земельних ділянок, по яких пройшов новий водогін. Є також письмова домовленість із мешканцями осель села Миколаїв, які поруч з водогоном, про підключення їх до мережі. Роботи виконає також підрядник, а ми вже видали цим людям технічні умови та виготовили проектно-кошторисну документацію”.
Ось що розповів про угоди з власниками земель сам Іван Крутилко: “Перед початком будівництва ми зустрілися з власниками земель і домовилися, що за сприятливих погодних умов (ми не могли цього робити в січні) після завершення будівництва проведемо рекультивацію на всьому відрізку. Тобто, до початку весняно-польових робіт шар глини, якою вкриті нові труби, осяде і ми наведемо лад, аби селяни змогли на цій землі сіяти. Також виконаємо побажання тих, хто зробив заявку на підключення до централізованого водопостачання”.

Щодо зекономлених на торгах ТОВ “Будівельний Альянс груп” 10 мільйонів гривень, то маємо таку відповідь Івана Крутилка: “Певна частина зекономлених під час торгів коштів залишилася в обласному бюджеті, інша — в міському. Цими коштами розпорядилася влада, витративши їх на життєво важливі потреби громади. Ми обговорювали з Михайлом Загородним, тодішнім головою Хмельницької ОДА, пропозицію освоїти решту коштів на водогоні. Так, ми могли б додатково побудувати до кілометра водогону, але реально оцінили ситуацію і відмовилися. Чи маємо намір у подальшому брати участь у будівництві другої нитки водогону? Чому б ні, адже це звичайна робота, досить клопітна, відповідальна та об’ємна. Але ми — системна компанія, яка має хорошу базу і трудові ресурси, працює на ринку будівництва вже багато років. Тобто, як кажуть, ніколи не підведемо, свою роботу знаємо й виконаємо її якісно.
Хвилює, чесно кажучи, не піщинка в оці, яку намагаються знайти невідомо хто, але тільки не порядні люди, а ставлення держави до будівельної галузі й будівельників зокрема. Наразі галузь переживає складні часи: відсутні зовнішні інвестиції та системна підтримка держави. Будівельна структура, наприклад, яка йде працювати на бюджетний об’єкт, хоче дати людям можливість заробити. На жаль, держава обмежує ці можливості місячною зарплатнею одного працівника в 3400 грн. У таких випадках нам треба проявити максимум організованості та винахідливості, щоб зекономити в часі, аби отримати прибуток. Тобто жодна з соціально відповідальних компаній не піде на порушення, щоб отримати прибуток. Є речі набагато важливіші за гроші. Тим більше, що ми прийшли надовго і дорожимо своєю репутацією”.
Здавалося б, усе зрозуміло в цій справжній історії успіху на будівництві Чернелівського водогону ТОВ “Будівельний Альянс груп”. Проте залишається питання: кому він все-таки заважає?..
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото з архіву редакції

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info