Понеділок, березня 19, 2018

Хто не хоче змін у міській освіті?

Полеміка

Стало відомо, що міське управління освіти може очолити Роман Миколаїв, кандидатуру якого на громадське обговорення запропонував міський голова Олександр Симчишин. Непогано, що цей намір став відомий широкому загалу ще до призначення його на посаду. Ми ж бо більше звикли до тихих договорняків чи вказівок зверху в кадрових питаннях, як це було, наприклад, з призначенням директора обласного департаменту охорони здоров’я.

Роман Миколаїв, без сумніву, буде новим обличчям у виконавчій владі міста. Якби кандидат на посаду начальника управління освіти був чимось скомпроментований, це неодмінно було б висвітлено, озвучено і прокоментовано відповідно. Цього немає. Проте у випадку з паном Миколаївим широко поширюється інформація про загрозу для освітянської галузі, яка нібито йде від нього через те, що цей кандидат чи то сповідує РУНВіру, чи то прихильно до неї ставиться.
Тож оскільки упередженість певних груп людей з цього приводу не співмірна факту симпатій окремої людини до певної релігійної конфесії, у мене виникає з цього приводу ряд запитань. З якого часу подібні громадські активісти, дехто з яких позиціонує себе як національно-свідомий демократ, стали такими войовничими клерикалами, які навіть не згадують Конституцію України, де гарантована свобода віросповідувань і де церква відокремлена від держави? Виходить, вони забувають Конституцію, бо коли вибирали президентів України, які душею і серцем були в Московській церкві (образ одного з них узагалі чіпляли на алтарях як святого), коли один із наших державних діячів є пастором якоїсь спільноти євангелістів, коли призначали голів області, то ніхто з них не збирався допитуватися про їхню конфесійну приналежність. А тут такий сполох! З чого б це, шановні, ви так активізувалися?
І ще. В кожному колективі, не виняток і міське управління освіти, з роками склалися свої традиції. Працівникам, мабуть, там затишно, вони прижились і добре почуваються? А тут нова людина, яка може порушити цей уклад життя. Думаю, Олександр Симчишин діє у даному випадку правильно, що кандидатуру Романа Миколаїва нині обговорюють усі педагоги міста, а не лише колектив управління освіти. Там однозначно потрібні радикальні зміни і це, здається, добре усвідомлює кандидат на посаду керівника цього відомства, бо все решта, як на мене, від лукавого...
Кузьма Матвіюк

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info