Понеділок, березня 19, 2018

Портрет як дзеркало жіночої душі

Культурна панорама

Минулої середи у музеї-студії фотомистецтва стартувала виставка одеського фотографа Валентини Опольської “Світ жіночого портрета”, чиї жіночі фотопортрети стають особливими завдяки оригінальній техніці роботи.

 

Валентина Опольська захопилася фотографією ще в студентські роки, коли займалася пішохідним туризмом у горах Криму, Кавказу і в Карпатах. Нині вона працює в різних жанрах: знімає портрети, пейзажі, натюрморти, міські сюжети, спорт... У нашому місті фотохудожниця презентувала портретні роботи.

Спочатку може здатися, що Валентина Опольська використовує комп’ютерні фоторедактори, щоб надати портретам незвичних кольорів. Проте уважний відвідувач фотовиставки роздивиться, що магія робіт митця прихована не в комп’ютерній графіці, а в майстерності, відточеній техніці і фантазії.

Кожен жіночий портрет особливий завдяки підходу Валентини Опольської до процесу зйомки. Вона власноруч малює фони для моделей, підбирає одяг, макіяж і позу. А для створення фантастичних кольорових гам використовує різноманітні фотофільтри. Тобто виключно ручна робота. Так Валентина Опольська знаходить найкращий шлях для вираження людської душі.

“Наприклад, одну з фотографій я знімала на плівку, — розповідає фотохудожниця. — Фоном для дівчини було вікно з решіткою. Мені не сподобався результат і тому взяла велике скло і пензликом нанесла на нього маску з білого косметичного крему. Далі у майстерні спеціальним способом об’єднала два знімки. Кожна така спроба унікальна, двох подібних фотографій вийти не може”.

Познайомитися зі світом жіночої душі крізь призму фотопортрета можна упродовж місяця.

Андрій ЯЩИШЕН

Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info