Понеділок, березня 19, 2018

Чоловіки відкрили у собі жіночність

Культурна панорама

Кілька років тому в обласному художньому музеї презентувалася цікава колекція світлин нині львівʼянки Інни Шинкаренко, котра родом зі Старої Синяви. На фотознімках жінки були у жіночих та незвичних для них чоловічих образах. Результати такої фотосесії вражали, з фотопроектом познайомилася вся Україна.

Цьогоріч проект Інни Шинкаренко продовжився, але вже в новій іпостасі. Так, 2 березня в обласному художньому музеї презентувалася її експозиція “Чоловік про жінку”. Цього разу у двох образах зняті чоловіки. Перший — чоловічий у строгій білій сорочці, а в другому представники сильної статі мали показати жіночність, одягнувши хатній халат.

Як стверджує авторка, чоловіків важче, ніж жінок, змусити зіграти іншу стать. Їм заважають стереотипи, наприклад, що чоловіки не плачуть.

Все ж учасники фотосесії спробували розкувати нутро і проявити чоловічу  та жіночу суть, яка є у кожному з нас. Чоловіки показали різні образи жінок: романтичний з букетом польових квітів, сексуальний з напівоголеними грудьми, істеричний, бо жінки таке собі дозволяють, милий-грайливий і навіть домогосподарку  в  бігудях.

Дехто з них зізнався по секрету відвідувачам виставки, що теж інколи відчуває щось жіноче у собі, перейняте від мами. Хтось  любить поплакати, інший занадто покірний, чуйний і добрий...

Цікавий образ жінки передав директор львівського театру імені Леся Курбаса Микола Береза. Він зобразив жінку, яка прокидається опівдні і нічим не займається, і чоловіка-банкіра, їй протилежного. Митець переконаний, що ці два образи не думають одне про одного і не перетинаються.

Чоловічі ж образи фотомоделей зі Львова та Києва значно стриманіші, серйозні, ділові. При цьому майже однакові, незалежно від сфери діяльності та віку чоловіків. Серед них —  блогери, банкіри, дизайнери, актори, музиканти, психотерапевти, бізнесмени...

Усього — 15 портретів, де чоловіки презентують себе і своє уявлення про жінок. І не вгадаєш, який із двох образів для них відвертіший і правдивіший — стриманий чоловічий чи розкутий жіночий.

Ірина САЛІЙ

Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info