Понеділок, березня 19, 2018

Наше “Намисто” відзначили в Дніпрі

Культурна панорама

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії на гостини до студентів, аби відзначити спільну перемогу, завітали учасники хорового колективу “Намисто” на чолі з художнім керівником Галиною Желінською.

У січні хор отримав диплом лауреата другого ступеня Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів “Від Різдва до Різдва” у Дніпрі. Обов’язковою вимогою фестивалю було акапельне виконання, з чим хористи справилися відмінно. Відтак хмельницькі співаки сподобались і дніпровській публіці, і журі. Нагороду їм вручив міський голова Дніпра Борис Філатов. Журі відзначило оригінальний вихід на сцену хмельничан, наповнення виступу фольклорними атрибутами (звізда, дзвіночки, старовинне решето з рушником та натуральними калачами, цукерками). Колядники сяяли усмішками, а їхні костюми вигравали розмаїтими барвами, аж Митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней зазначив, що при появі на сцені хмельничан, ніби божі промені заповнили сцену.

В аматорському хорі “Намисто” — співаки чотирьох поколінь, і саме студенти педакадемії допомагали ветеранам виборювати звання лауреата на сцені Дніпровського оперного театру.

Зустріч старших з юними в педакадемії була теплою і насиченою спогадами. Певна річ, поспівали, поспілкувалися. Галина Желінська передала деканату академії подяку від організаторів фестивалю. Згадали і небайдужих людей міста, які допомогли організувати поїздку на фестиваль. А на завершення художній керівник хору поділилася планами: “Маю досвід і багатющий матеріал, бо свого часу як працівник культури об’їздила весь Подільський край, збираючи перлини фольклору. У доробку — сотні сценаріїв народних святкувань, традицій, пісень, колядок, веснянок, які чекають бути почутими і переданими наступним поколінням”.

Ольга ЛИХОГЛЯД

Фото Олександра НІКІТІНА

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info